Доступність оренди житла в містах України (інфографіка)
Аналітики вивчили пропозиції на ринку нерухомості в Україні, співвіднесли їх із середньою заробітною платою і склали рейтинг доступності житла. Рейтинг заснований на порівнянні вартості оренди однокімнатних квартир площею від 40 м² у вересні 2020 року із середнім доходом сім’ї з двох осіб.
Про це пише Picodi.com.
Найвища середня вартість оренди однокімнатної квартири у вересні 2020 року відзначена в столиці – 13420 ₴ на місяць.
- Друге місце посідає Одеса і 10220 ₴/місяць.
- Замикає трійку за дорожнечею найму житла Дніпро – 10020 грн.
Найдешевше зняти квартиру можна в Кропивницькому – там середня вартість оренди становить 4090 гривень на місяць.
Однак, дивлячись на ці цифри, не варто забувати про рівень доходів, який в різних містах сильно різниться. Найвища середньомісячна заробітна плата в другому кварталі 2020 року зафіксована в Києві — 12572,5 ₴ після вирахування податків. А в 4 містах з 22 середньомісячна заробітна плата становить менше ніж 7000 гривень на місяць (згідно з останніми даними Держстату України).
Отримати гроші до зарплати 👝
Дослідження показало, що найвигідніше співвідношення вартості найму житла до зарплати в Кропивницькому. Там сім’я з 2-х працюючих осіб із середньостатистичною зарплатою витратить на оренду 27,5% від свого місячного доходу. При цьому за рівнем зарплати місто посідає 14 рядок рейтингу. Також одними з найдоступніших виявилися Житомир і Миколаїв: 35,5% і 35,7% відповідно.
Курортна Одеса стала антилідером нашого рейтингу. Її жителі змушені витрачати 64% свого доходу на оренду житла. Можливо, це відбувається в результаті конкуренції місцевих жителів з туристами. Слідом йде Дніпро, де найм квартири «з’їдає» 59,7% доходу сім’ї. Кияни ж віддають за оренду однокімнатної квартири 53,4% від загального доходу на місяць.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною