0 800 307 555
0 800 307 555

Доступність оренди житла в містах України (інфографіка)


Доступність оренди житла в містах України (інфографіка)

Аналітики вивчили пропозиції на ринку нерухомості в Україні, співвіднесли їх із середньою заробітною платою і склали рейтинг доступності житла. Рейтинг заснований на порівнянні вартості оренди однокімнатних квартир площею від 40 м² у вересні 2020 року із середнім доходом сім’ї з двох осіб.

Про це пише Picodi.com.

Найвища середня вартість оренди однокімнатної квартири у вересні 2020 року відзначена в столиці – 13420 ₴ на місяць.

  • Друге місце посідає Одеса і 10220 ₴/місяць.
  • Замикає трійку за дорожнечею найму житла Дніпро – 10020 грн.

Найдешевше зняти квартиру можна в Кропивницькому – там середня вартість оренди становить 4090 гривень на місяць.

Однак, дивлячись на ці цифри, не варто забувати про рівень доходів, який в різних містах сильно різниться. Найвища середньомісячна заробітна плата в другому кварталі 2020 року зафіксована в Києві — 12572,5 ₴ після вирахування податків. А в 4 містах з 22 середньомісячна заробітна плата становить менше ніж 7000 гривень на місяць (згідно з останніми даними Держстату України).

Отримати гроші до зарплати 👝

Дослідження показало, що найвигідніше співвідношення вартості найму житла до зарплати в Кропивницькому. Там сім’я з 2-х працюючих осіб із середньостатистичною зарплатою витратить на оренду 27,5% від свого місячного доходу. При цьому за рівнем зарплати місто посідає 14 рядок рейтингу. Також одними з найдоступніших виявилися Житомир і Миколаїв: 35,5% і 35,7% відповідно.

Курортна Одеса стала антилідером нашого рейтингу. Її жителі змушені витрачати 64% свого доходу на оренду житла. Можливо, це відбувається в результаті конкуренції місцевих жителів з туристами. Слідом йде Дніпро, де найм квартири «з’їдає» 59,7% доходу сім’ї. Кияни ж віддають за оренду однокімнатної квартири 53,4% від загального доходу на місяць.

🏙️ Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua