"Нафтогаз" планує судитися з газзбутами за борги в сумі понад 24 млрд грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Нафтогаз" планує судитися з газзбутами за борги в сумі понад 24 млрд грн

Енергетика
301
НАК “Нафтогаз України” через непогашення боргів за газ, відпущений за період дії ПСО, змушений почати підготовку судових позовів для примусового стягнення боргів.
Про це повідомила компанія на сайті в п’ятницю ввечері.
“Незважаючи на збільшення платежів у січні-липні 2020 року, борг газзбутів за природний газ для потреб населення зріс у порівнянні з початком минулого опалювального сезону на 1,116 млрд грн, з яких 0,338 млрд грн – борги РГК (Регіональна газова компанія. – Ред.), і станом на 31 серпня нинішнього року склав 24,091 млрд грн, з яких 12,826 млрд грн – борг газзбутів РГК”, – йдеться в повідомленні.
При цьому НАК зазначає, що газопостачальні компанії, що працюють під брендом РГК, з 1 серпня припинили здійснювати оплату газу, який вони отримали від “Нафтогазу” в рамках ПСО.
“За липень, останній місяць дії ПСО, газзбути РГК отримали від “Нафтогазу” газ для населення на 340 млн грн, але в серпні перерахували тільки 700 тис. грн”, – уточнили в НАК.
При цьому на сторінці у Facebook НАК скептично прокоментувала повідомлення про рівень розрахунків газзбутів, що працюють під брендом РГК, з “Нафтогазом” в поточному році на 145%.
“Колеги 104.ua (ресурс РГК. – Ред.), якщо у вас є труднощі з підрахунками власних боргів, запрошуємо вас в наш борговий відділ, де можна знайти справжній калькулятор. Якщо ви заплатили за один місяць 0%, за другий – 45%, а за третій -145%, це не означає погашення всього боргу на 145%”, – зазначила НАК.
Як повідомлялося, асоціація постачальників енергоресурсів (АПЕ), що об’єднує 25 ліцензіатів з постачання газу та електроенергії, в цей же день повідомила, що рівень розрахунків з НАК “Нафтогаз України” за поставлений природний газ серед її членів за січень-липень 2020 року в середньому склав 145%.
В Асоціації пояснили такі показники розрахунками за боргами за попередні періоди.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас