0 800 307 555
0 800 307 555

Туреччина відмовилася від енергоносіїв «Газпрому» на користь азербайджанського газу


Туреччина відмовилася від енергоносіїв «Газпрому» на користь азербайджанського газу

Поточного року Туреччина практично повністю відмовилася від енергоносіїв «Газпрому». На турецький ринок припало лише 0,01% загального експорту «Газпрому», який склав 11 млрд кубометрів.

«Газпром» продовжує втрачати ринок газу Туреччини, яка ще зовсім недавно була другим найбільшим клієнтом після Німеччини.

Поставки фактично зупинилися — у червні до Туреччини було поставлено всього 2 млн кубометрів газу, що у 1127 разів менше, ніж у січні, і у 585 разів менше, ніж за той же місяць торік.

Водночас Туреччина активно переходить на трубопровідні поставки газу з Азербайджану, який з березня 2020 року утримує статус найбільшого постачальника в країну. За підсумками минулого року поставки азербайджанського газу з родовища Шах-Деніз зросли на 27%.

«Азербайджан уже вийшов на перше місце за постачанням природного газу до Туреччини. У наступні роки ми збільшимо обсяг закупівлі газу в Азербайджану», — заявив глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу на спільній пресконференції з главою МЗС Азербайджану Джейхуном Байрамовим.

З початку року російські трубопровідні поставки до Туреччини пішли в круте піке. Якщо у січні це було 2,254 млрд кубометрів, то в лютому вже 1,119 млрд. Починаючи з березня обсяги стали — 0,394 млрд, у квітні — 0,473 млрд, у травні — 0,342 млрд, а в червні всього 0,002 млрд.

Зниження попиту призвело до зупинення трубопроводу «Блакитний потік». Причиною називалися ремонтні роботи, які планувалося завершити протягом двох тижнів. Однак наприкінці липня труба залишалася порожньою.

Друга магістраль — «Турецький потік» — постійно зупиняється, нібито теж на ремонтні роботи. Труба не діяла з 23 по 29 червня, і зараз її також закрито на ремонт, який триває з 27 липня.

На тлі скорочення імпорту трубопровідного газу з РФ не менше третини споживання газу Туреччина цього року планує покривати закупівлями СПГ, який надходить зі США, Нігерії, Алжиру, Катару, а також із Росії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua