Андрій Гойлов: гривня в серпні і вересні. Легка слабкість без емоцій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Андрій Гойлов: гривня в серпні і вересні. Легка слабкість без емоцій

Валюта
2190
Це літо для української гривні складається не менш яскравим, ніж була весна.
Поки що 2020 рік повністю підтверджує репутацію високосного і нестандартного – чим далі, тим цікавіше. Гривня явно “лежить” в тренді девальвації, але як швидко буде розвиватися ця тенденція і як далеко вона заведе? Обговоримо.
Липень був спекотним
У липні гривні “не щастило”, причому сама по собі вона до своїх курсових невдач не мала жодного відношення. В середині літа змінився голова Нацбанку України – ним став Кирило Шевченко, і це дуже не сподобалося інвесторам і економістам. Чому?
По-перше, ніхто точно не розумів (та й зараз не розуміє. – Авт.), що далі стане з грошово-кредитною політикою. Шевченко відразу заявив, що НБУ зацікавлений у залученні інвестицій в економіку, що ЗВР великі (а будуть ще вищі. – Авт.), і в перспективі з економікою все буде чудово.
Щодо курсу гривні Шевченко був на рідкість небагатослівний: він лише пояснив, що монетарними механізмами ніхто на курс гривні впливати не збирається. Крім того, стало відомо, що у НБУ немає чіткого уявлення про оптимальну вартість долара США і євро. Чим вища невизначеність у фіскальній системі, тим гірше для настрою учасників ринку. Так і сталося.
По-друге, на глобальному рівні тривав “відхід” від ризиків, але він був вибірковим і локальним. Для гривні, як і для будь-якої валюти економік, що розвиваються, нічого не змінилося: ризики “млявого” відновлення економічної системи після коронавірусної кризи так і залишилися, а сумніви в приході інвесторів з “гарячими” грошима в економіку нікуди не зникли. Все це в комплексі заважало гривні коригуватися, коли біржові емоції вщухали.
Серпень: “чим серце заспокоїться”?
У серпні курс гривні поступово слабшає, але відбувається це легко і практично непомітно. Так, якби у населення країни були б вільні гроші на купівлю іноземної валюти, волатильність курсів виявилася б точно вищою. Але “зайвих” коштів у гаманцях українців точно немає, тому динаміку задають інтереси інституційних інвесторів.
Тема коронавірусу на поведінку гривні істотно не впливає, натомість ринок капіталу дуже цікавить аспект поповнення золотовалютних резервів. Якщо в ЗВР “прийдуть” гроші, це підтримає гривню “чисто емоційно”.
Поки що яскравих внутрішніх факторів, здатних вплинути на курс гривні, не помітно. Імовірно, в серпні долар США буде перебувати в межах 27,40 – 28,20 грн, євро – 32,00-34,00 грн.
А далі?
На початок осені може припасти новий “виток” ослаблення курсу гривні. Бюджет потрібно починати “зводити”, і якщо в ньому виявиться більший, ніж очікується, дефіцит, буде нескладно девальвувати гривню і тим самим перекрити “діру” в казні.
Вже у вересні курс долара може рушити в бік 28,25-28,50 грн. В цілому за осінь і початок зими сумнівно, що “американець” дотягнеться до 30,00 грн. Але ослаблення залишається в силі, і це – факт.
Андрій Гойлов, аналітик RoboForex
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас