0 800 307 555
0 800 307 555

Андрій Гойлов: гривня в серпні і вересні. Легка слабкість без емоцій


Андрій Гойлов: гривня в серпні і вересні. Легка слабкість без емоцій

Це літо для української гривні складається не менш яскравим, ніж була весна.

Поки що 2020 рік повністю підтверджує репутацію високосного і нестандартного – чим далі, тим цікавіше. Гривня явно “лежить” в тренді девальвації, але як швидко буде розвиватися ця тенденція і як далеко вона заведе? Обговоримо.

Липень був спекотним

У липні гривні “не щастило”, причому сама по собі вона до своїх курсових невдач не мала жодного відношення. В середині літа змінився голова Нацбанку України – ним став Кирило Шевченко, і це дуже не сподобалося інвесторам і економістам. Чому?

По-перше, ніхто точно не розумів (та й зараз не розуміє. – Авт.), що далі стане з грошово-кредитною політикою. Шевченко відразу заявив, що НБУ зацікавлений у залученні інвестицій в економіку, що ЗВР великі (а будуть ще вищі. – Авт.), і в перспективі з економікою все буде чудово.

Щодо курсу гривні Шевченко був на рідкість небагатослівний: він лише пояснив, що монетарними механізмами ніхто на курс гривні впливати не збирається. Крім того, стало відомо, що у НБУ немає чіткого уявлення про оптимальну вартість долара США і євро. Чим вища невизначеність у фіскальній системі, тим гірше для настрою учасників ринку. Так і сталося.

По-друге, на глобальному рівні тривав “відхід” від ризиків, але він був вибірковим і локальним. Для гривні, як і для будь-якої валюти економік, що розвиваються, нічого не змінилося: ризики “млявого” відновлення економічної системи після коронавірусної кризи так і залишилися, а сумніви в приході інвесторів з “гарячими” грошима в економіку нікуди не зникли. Все це в комплексі заважало гривні коригуватися, коли біржові емоції вщухали.

Серпень: “чим серце заспокоїться”?

У серпні курс гривні поступово слабшає, але відбувається це легко і практично непомітно. Так, якби у населення країни були б вільні гроші на купівлю іноземної валюти, волатильність курсів виявилася б точно вищою. Але “зайвих” коштів у гаманцях українців точно немає, тому динаміку задають інтереси інституційних інвесторів.

Тема коронавірусу на поведінку гривні істотно не впливає, натомість ринок капіталу дуже цікавить аспект поповнення золотовалютних резервів. Якщо в ЗВР “прийдуть” гроші, це підтримає гривню “чисто емоційно”.

Поки що яскравих внутрішніх факторів, здатних вплинути на курс гривні, не помітно. Імовірно, в серпні долар США буде перебувати в межах 27,40 – 28,20 грн, євро – 32,00-34,00 грн.

А далі?

На початок осені може припасти новий “виток” ослаблення курсу гривні. Бюджет потрібно починати “зводити”, і якщо в ньому виявиться більший, ніж очікується, дефіцит, буде нескладно девальвувати гривню і тим самим перекрити “діру” в казні.

Вже у вересні курс долара може рушити в бік 28,25-28,50 грн. В цілому за осінь і початок зими сумнівно, що “американець” дотягнеться до 30,00 грн. Але ослаблення залишається в силі, і це – факт.

Андрій Гойлов, аналітик RoboForex

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Архiви:2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Опитування
В Контексті Finance.ua