0 800 307 555
0 800 307 555

В КСУ знову оскаржили кримінальну відповідальність за незаконне збагачення


В КСУ знову оскаржили кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

До Конституційного Суду надійшло подання 47 народних депутатів про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Текст подання направили народні депутати Григорій Мамка і Олег Волошин.

Народні депутати, зокрема, відзначають, що ст. 368-5 КК, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, не відповідає статтям 1, частини другої статті 3, частинам першій, другій статті 8 Конституції.

Зокрема, ініціатори подання апелюють до рішення КС від 26 лютого 2019 року, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 КК, яка також передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

На думку авторів подання, до кримінальної відповідальності може бути притягнуто посадову особу, “яка хоча і набула у власність активи, вартість яких на більш ніж шість з половиною тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи, проте придбання таких активів відбулося виключно за рахунок законних доходів членів його сім’ї”.

Парламентарії вказують, що “використання в диспозиції частини першої статті 368-5 КК такої юридичної конструкції, як «перевищує її законні доходи», породжує правову невизначеність, оскільки неможливо однозначно визначити, за який саме період необхідно буде вважати доходи відповідної особи для встановлення в її діяннях складу злочину у вигляді незаконного збагачення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua