0 800 307 555
0 800 307 555

Друга хвиля пандемії та транскордонних обмежень можуть завдати економіці нового удару - економіст


Друга хвиля пандемії та транскордонних обмежень можуть завдати економіці нового удару - економіст

НБУ погіршив ключові маяки для економіки України на 2020 рік. Згідно з новими очікуваннями регулятора, падіння ВВП становитиме мінус 6%, за такого ж рівня інфляції. А безробіття – зросте до майже 10%, передає “5 канал”.

“У другому півріччі 2020 року економіка почала відновлення, послаблення карантинних обмежень сприяє пожвавленню ділової активності. Ситуація на ринку праці хоч і залишається гіршою, ніж до коронакризи, але демонструє ознаки стабілізації”, – вважає голова НБУ Кирило Шевченко.

Читайте також: У червні заробітчани скоротили перекази в Україну на 8,5% – НБУ

Незалежні експерти, натомість, більш песимістичні у своїх оцінках. Адже нова хвиля пандемії та посилення транскордонних обмежень – можуть завдати світовій економіці ще одного удару. А це – чергове загострення проблем з безробіттям як в Україні, так і в Європі.

Економіст і керуючий партнер консалтингової компанії Юрій Нетесаний зазначає: “В цілому, певна частина цих людей знаходитися у відпустках за власний рахунок, частина працює неофіційно і отримує кошти іншим шляхом. І тому оцінити реальні цифри досить складно”.

І додає: “Підприємствам варто цінувати ті прибутки, які є, і ті продажі, які вони сьогодні формують. А співробітникам і громадянам… триматися за ті робочі місця і ті доходи, які вони на сьогодні мають. І заощаджувати кошти. Тому що не виключений варіант, що друга хвиля почнеться із середини осені та може зачепити і Україну”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua