0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ з’явився комітет з регулювання ринків небанківських фінпослуг


У НБУ з’явився комітет з регулювання ринків небанківських фінпослуг

Правління Національного банку України створило Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг і делегувало йому основні повноваження з нагляду за небанківськими фінансовими установами.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

«Відтепер основні наглядові повноваження за небанківським фінансовим установам буде виконувати новостворений Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності небанківських фінансових послуг», – йдеться в повідомленні регулятора.

Повідомляється, що до основних завдань Комітету належить вирішення питань нагляду та регулювання, забезпечення реєстрації та ліцензування учасників ринку, застосування заходів впливу та штрафних санкцій до фінансових установ за порушення і незабезпечення захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг.

Також Комітет буде займатися координацією роботи підрозділів з нагляду, визначенням тенденцій розвитку ринків та наданням відповідних пропозицій правлінню НБУ, сприянням вдосконаленню законодавчої бази для здійснення нагляду і регулювання та забезпеченням стабільності ринків.

Повідомляється, що новостворений орган отримає право приймати рішення щодо:

  • ліцензування та реєстрації фінансових установ та інших учасників небанківського фінансового ринку;
  • узгодження або відмови в придбанні істотної участі в банках;
  • ідентифікації та визнання небанківських фінансових груп;
  • застосування заходів впливу за порушення в сфері захисту прав споживачів;
  • порушення законодавства з питань фінансового моніторингу.

Склад Комітету включає: голову Комітету – заступник Голови Правління НБУ, двох заступників голови Комітету – директора Департаменту нагляду за страховим ринком і директора Департаменту ліцензування, а також п’ятьох членів Комітету.

До складу комітету увійшли директори профільних департаментів, які займаються небанківськими фінансовими установами. Рішення про створення Комітету затверджено рішенням правління НБУ від 29 липня 2020.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua