0 800 307 555
0 800 307 555

Заміна номера: мобільні оператори і банки попереджають про нову хвилю шахрайств


Заміна номера: мобільні оператори і банки попереджають про нову хвилю шахрайств

Мобільні оператори, представники банківських структур та телекомунікаційні експерти попередили про можливий спалах шахрайств, який може виникнути, якщо Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), дозволить перенесення незареєстрованих мобільних абонентів від одного оператора до іншого.

Проєкт змін український телеком-регулятор ухвалив за основу 31 березня поточного року. Наступне засідання, присвячене спрощенню процедури перенесення, планується провести вже в п’ятницю, 31 липня.

У документі містяться три основні зміни: спрощення порядку подання заяв абонентів на отримання послуги MNP (перехід абонента на обслуговування до іншого оператора мобільного зв’язку зі збереженням номера), скорочення строку перенесення номера з трьох до двох днів і спрощення процесу ідентифікації абонента при подання заявки на перенесення номера.

Експерт ринку телекомунікацій Роман Химич нагадав, що послуга перенесення номерів існує в світі мінімум 20 років, а в Україні відповідні вимоги законодавства з’явилися понад 10 років тому. За цей час виник принципово новий феномен — “цифрова ідентичність”, що передбаачає всі цифрові активи людини (адреса електронної пошти, номери телефонів, облікові записи, сайти, блоги). І крадіжка цієї ідентичності за допомогою злочинного захоплення номера телефону майже завжди спричиняє серйозні проблеми для людини.

Химич наводить статистику США, де тільки за 2018 рік було зафіксовано 679 тисяч випадків злочинного переоформлення номера мобільного зв’язку. Для порівняння, в 2017 році таких випадків було 380 тисяч. “Абсолютна більшість випадків відбувається саме через процедуру перенесення номерів. При цьому перше в історії США судове рішення по крадіжці номера було винесено тільки взимку 2019-го. І це на ринку, який інституційно набагато більш розвинений і на якому працює дієздатна правоохоронна система”, — пояснює експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua