Євро злетить до максимуму за 6 років: з'явився прогноз для України


Євро злетить до максимуму за 6 років: з'явився прогноз для України

Після угоди ЄС про створення фонду відновлення економіки євро може зміцнитися до 1,185 $/євро. А справедливою вартістю в довгостроковій перспективі вважають рівень 1,24 $/євро.

Про це йдеться в прогнозі Credit Agricole, передає Мінфін. Зазначено, що це безпосередньо вплине на Україну. На початок літа понад 12% держборгу було номіновано в європейській валюті – 271 млрд грн в гривневому еквіваленті. Зазначається, що зміцнення євро підвищить витрати держбюджету на обслуговування цієї частини боргу і навпаки.

Як пояснив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин, факт невизначеності ситуації з бюджетом чинитиме тиск на європейську валюту.

“І зараз ринки цього не відчувають… В першу чергу, це пов’язано з ситуацією в США: Штати не можуть впоратися з пандемією, а їхня економіка, очікують експерти, буде відновлюватися довше, ніж європейська. Правда, незважаючи на сплеск в червні і на початку липня, загальний індекс євро, як і раніше, в реальному вираженні на 14% нижче максимуму, встановленого в жовтні 2009 року. Тоді як долар, незважаючи на падіння в останні тижні, залишається на 29% вище мінімуму липня 2011-го”, – пояснює автор матеріалу.

“Ми отримали реальну обґрунтованість розглядати євро як актив притулку після угоди, досягнутої лідерами ЄС. Протягом наступних 12 місяців євро буде рости до 1,3 $/євро – рівня, якого не було протягом шести років”, – сказав глава відділу стратегії японської банківської холдингової компанії Mizuho Пітер Чатуелл.

Шевчишин вважає, що курс євро може впасти нижче 1,16 $/євро. Так само аналітик Фрідом Фінанс Україна Степан Джус бачить перспективи для деякого зниження євро в разі неприйняття поправок до бюджету Євросоюзу.

“Тому поки в епопеї з фінансовими документами не буде поставлена ​​крапка, євро чекає волатильність курсу. На позитивних новинах валюта зміцнюватиметься, а варто одній з країн заявити, що зміни її не влаштовують, як почнеться зворотний процес”, – зазначено в матеріалі.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua