Хибний позитив: під час карантину збіднілі українці стали більше купувати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Хибний позитив: під час карантину збіднілі українці стали більше купувати

Особисті фінанси
1322
Торгівля в Україні несподівано мало постраждала від кризи. Незважаючи на те, що в березні-квітні було закрито багато торгових точок, виявилося, що продажі за півріччя не тільки не впали, але навіть зросли.
За даними Держстату, оборот роздрібної торгівлі збільшився на 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, хоча оптовий товарообіг склав 99,5% від торішнього показника.

Отримати гроші до зарплати швидко 👝

Експерти пов’язують такі “позитивні” результати торгівлі з тим, що значна частка витрат українців йде на продукти харчування. А від них не надто виходить відмовитися навіть у кризу.
А економічний експерт Борис Кушнірук попередив: у перспективі торгівля може показати і негативний результат.
“В цілому ситуація досить складна, якщо не сказати, зовсім погана. Падіння виробництва на 8,3%, падіння сільського господарства на 20%, падіння транспорту дуже істотне, будівництво і т.д. тобто за всіма показниками, крім торгівлі, відбулося падіння. Щодо торгівлі ми не бачимо падіння, хоча спостерігаємо скорочення приросту. Це пояснюється тим, що значну частку витрат українців становлять продукти харчування. І тут значного скорочення бути не може. Але може змінюватися структура споживання. Замість більш дорогих, більш якісних товарів люди можуть почати споживати дешевші і менш якісні. Але в статистиці ми цього не побачимо. Крім того, відбулося падіння цін на паливо, на комунальні послуги, і за рахунок скорочення цих витрат люди змогли більше витрачати на продукти харчування. Але у нас зараз йде падіння доходів, йде скорочення переказів від заробітчан, які складають значну частку в споживанні. Тому надалі, швидше за все, ми побачимо і скорочення обсягів торгівлі”, – вважає Кушнірук.

Довідка Finance.ua

  • Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України в червні 2020 року склала 11 579 грн. Це на 9,8% більше порівняно травнем (10 542 грн).
  • Найвища нарахована зарплата в червні була в Києві – 16 393 грн, найнижча – в Чернівецькій області – 9504 грн. У більшості областей розмір зарплати перебуває в межах від 10 000 до 11 000 грн.
Читайте важливі поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас