Українці проїдають заощадження: прогноз економіста


Українці проїдають заощадження: прогноз економіста

Коронавірус і карантин змушують українців все глибше залазити в заначки, адже зростання доходів зупинилося в квітні. Опитані економісти відзначають, що ще три роки тому накопичення населення зростали, а не зменшувалися, а тепер йде зворотний процес. І прогнози експертів песимістичні.

При цьому член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пов’язує зменшення заощаджень з тривалим – більше року – зниженням промвиробництва і падінням реального ВВП в цілому, а не тільки з коронакризою.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

“У тому, що люди не збирають, а витрачають накопичене, винне тривале падіння української економіки, – аналізує Пендзин. – Коли падає ВВП – це означає фізичне зменшення грошей у гаманці у населення. Якщо за перше півріччя цього року на 5,2% впав ВВП – це 20 млрд грн. Якщо розділити на 40 млн населення, вийде, що кожен фактично став біднішим на 500 грн. А рівень споживання не змінився. Тому люди починають витрачати заощадження, у кого вони є, звісно. Але у багатьох заощаджень немає, і виходить як в прислів’ї – поки товстий схудне, худий помре. Коронавірус і карантин прискорили зубожіння населення, стали каталізатором цього фактора. Кабмін обіцяє, що в другому півріччі буде зростання, але поки що незрозуміло, за рахунок чого”.

Читайте важливі поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua