У першому півріччі 2020-го Польща видала українцям 270 тисяч віз


У першому півріччі 2020-го Польща видала українцям 270 тисяч віз

У першому півріччі цього року польські консульські установи видали громадянам України 270 360 віз – це на 44,2% менше, ніж за аналогічний період 2019-го (484 377).

Про це повідомляє МЗС Польщі у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

Читайте також: В яких галузях економіки Польщі буде робота для українців до кінця 2020 року

Як зазначається, Польща видала громадянам України 269 тис. 875 національних віз (типу D), що на 44% менше, ніж у першому півріччі 2019 року. Крім того, українці отримали 485 шенгенських віз (типу С), це на 77% менше, ніж роком раніше (2112).

Різке падіння видачі віз спостерігалося у другому кварталі, коли через локдаун у зв’язку з пандемією COVID-19 з 16 березня до 4 травня не працювали польські консульства та візові центри в Україні. На початку травня вони почали частково приймати анкети на видачу робочих віз для осіб, які прямували до Польщі на роботу в аграрному секторі та садівництві.

Загалом більшість українців, які зараз перетинають кордон на підставі робочих віз чи карт перебування, мусять проходити в Польщі 14-денний карантин. Його пом’якшений варіант можливий в аграрному секторі та садівництві, де допускається виконання робіт вже з першого дня після прибуття до Польщі, але з обмеженням у пересуванні поза місцями праці та мешкання.

Українці також мають змогу здати тест на коронавірус на 10-й день перебування на карантині й отримати його результат наступного дня. Осіб, у яких підтверджено негативний результат, звільняють від подальшого карантину.

Станом на кінець 2019 року у Польщі перебували понад 1,3 млн громадян України.

За інформацією управління з питань іноземців Польщі, станом на кінець першого півріччя 2020 року 237 тис. громадян України мали документи на тимчасове чи постійне проживання в країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua