В яких галузях економіки Польщі буде робота для українців до кінця 2020 року (інфографіка)


В яких галузях економіки Польщі буде робота для українців до кінця 2020 року (інфографіка)

Для більшості галузей польської економіки до кінця цього року не понести збитків вважається серйозним успіхом. Однак можна відзначити ряд галузей, які відчувають себе трохи впевненіше, ніж інші.

До таких висновків дійшов Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, провівши дослідження вакансій для робітників на ринку праці Польщі.

Читайте також: Польща змінює міграційну політику: наслідки для українських заробітчан

Сфери. Харчова промисловість, логістика, деревообробка, виробництво побутової техніки. Саме в них на даний період спостерігається затребуваність робочої сили з України.

Дослідження базується на отриманих даних при опитуванні клієнтського сектора компанії, вивченні відкритих даних галузевих бізнес-асоціацій Польщі, а також офіційних статистичних даних.

До кінця поточного року в секторах економіки збережуться вакансії для українських трудових мігрантів:

Харчова промисловість: виробництво і переробка – лідер серед галузей, готових запропонувати українцям найбільшу кількість вакансій. Багато продовольчих компанії фіксували рекорд продажів на початку пандемії, а також традиційно високий попит на великодні свята. За даними Головного статистичного управління Польщі, виробництво деяких продуктів харчування збільшилася до майже 200%.

Логістика, значна кількість вакансій в ній, пояснюється тим, що пандемія змінила поведінку споживачів, і для багатьох онлайн-компаній настали «золоті часи» торгівлі. Багато магазинів і продуктові мережі, які до сих пір фокусувалися виключно на традиційних каналах продажів, зараз залучають клієнтів до онлайн-покупок. Великі продуктові мережі продовжують відкривають дистрибуційні центри, куди потрібні фахівці з логістики, складські робітники або оператори погрузки.

Меблева промисловість і деревообробка, тому що спочатку у галузі настрій був набагато більш песимістичним. Сьогодні для галузі є шанс вийти в нуль і не понести збитків. Польські споживачі почали активно купувати меблі, але більш дешеві. Тому зараз галузь серйозно орієнтується на внутрішнього покупця, тоді як експорт залишається невизначеним.

Виробництво побутової техніки – так само стався великий стрибок через ефект відкладеного попиту. В результаті виробники навіть досягають мінімального (0,5%) зростання в рік. Саме виробництво було суттєво орієнтоване на експорт. Але польські виробники сподіваються, що їхня продукція буде більш конкурентоспроможна за рахунок більш низької ціни в порівнянні з аналогами з інших країн ЄС.

Будівництво. Стабільність у вакансіях для українців продемонструвало будівництво, яке в набагато меншому ступені, ніж промисловість, «просіло» через економічний спад. Інвестиції в інфраструктуру, які фінансуються з державних коштів і з ЄС, на даний період стимулюють галузь.

Готельний і ресторанний бізнес, який зазнав найбільших втрат. Ситуація поступово покращується під час курортного сезону на туристичних напрямках – в умовах складнощів з закордонними подорожами в цьому році поляки віддають перевагу внутрішньому туризму.

У сезон потрібні будуть працівники в курортні зони для роботи в готелях, гостьових будинках, гастрономічних закладах (ресторани, кафе, фудтракі, ларьки з продажу морозива і фастфуду), пунктах прокату.

Сільськогосподарський сектор. Українці поступово почали повертатися на поля, але дефіцит робочої сили все ще суттєвий. Зараз потрібні працівники для збору полуниці і ягід, овочів і пізніше – яблук.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше повідомлялось, що Польща змінює міграційну політику. До 2030-го Польща потребуватиме 4 млн додаткових працівників, свідчать приблизні підрахунки. Торік на обговорення громадськості представили проєкт нової міграційної політики. Пропонували розширити перелік країн, звідки запрошувати заробітчан. Наприклад, із Білорусі, В’єтнаму, Індії.
  • З 22 червня Польща відновлює міжнародне залізничне сполучення. Потяги почнуть запускати до Німеччини, Чехії, Австрії, Угорщини і Словаччини.
  • Польща з 1 липня скасує обмеження на кількість пасажирів в літаках

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua