0 800 307 555
0 800 307 555

Яке житло купують і чому довгобудів може стати більше


Яке житло купують і чому довгобудів може стати більше

Завмерлий будівельний ринок показав ознаки життя вперше з початку коронакризи. Інвестиції українців в нове житло на початковій стадії будівництва зросли на 15%.

Про це пише budport.

Експерти констатують завершення коронакризи на первинному ринку нерухомості.

Попит. Незважаючи на масові протести ошуканих інвесторів, в червні-липні в порівнянні з травнем попит на об’єкти на початкових стадіях будівництва збільшився в середньому на 15%. Про це розповіла директор з маркетингу одного зі столичних ЖК. За її словами, на середину липня близько 40% всіх придбань квартир припадає на початкові стадії будівництва: якщо готове тільки свайне поле або побудовано кілька перших поверхів.

Понад 25% попиту сконцентровано на об’єктах, будівництво яких перебуває на “монолітному” етапі – зведення каркасу будівлі (від 6 до 12 місяців), близько 20% припадає на об’єкти, де вже ведеться облаштування інженерних мереж, монтаж склопакетів, фасадні роботи та ін. (від 12 до 15 місяців), а попит на завершальних етапах будівництва становить близько 15% від усього обсягу продажів.

Як взяти іпотеку в ПриватБанку, історія однієї клієнтки

Така статистика свідчить про те, що ринку нерухомості для того, щоб вийти на більш-менш прийнятний рівень після жорсткого карантину, знадобилося 2,5 місяці. Перш за все це стосується зростаючого попиту, а також темпів будівництва. Експерти прогнозують, що в найближчі два місяці активність покупців буде досить високою. Це позначиться на зростанні продажів на стартових етапах будівництва.

Що купують. Понад 70% від всього попиту на початкових стадіях будівництва припадає на об’єкти нових форматів, будівництво яких почалося в 2020 році і не зупинялося в період карантину: це перш за все багатофункціональні житлові комплекси, об’єкти форматів “місто в місті”, live-work-play та ін.

В середньому по ринку зростання вартості 1 кв. м з моменту початку будівництва і до введення об’єкта в експлуатацію в об’єктах економ-класу досягає 22-25%, в об’єктах комфорт-класу – 30%, бізнес-класу – 35%. При цьому підвищений попит на об’єкти нових форматів (категорії комфорт+ і бізнес+) викликаний саме високою ліквідністю вкладень: до 50% за весь період будівництва.

Станом на сьогодні половина людей, які торік хотіли купити квартиру на первинному ринку, пішли на вторинний, констатують експерти. Більше 20% пішло на вторинку за останні кілька місяців після припинення карантину. Це дуже серйозна тенденція і вона триватиме.

Недобудови. На відміну від інших сфер економіки, які постраждали від коронакризи, на будівельний ринок дуже негативно впливає також ситуація навколо недобудов, чиї інвестори перекривають вулиці і мітингують біля держустанов.

Справжньому відродженню будівельного ринку допоможе тільки негайна активізація Київміськбуду в добудові об’єктів Укрбуду. Також держава повинна втрутитися в ситуацію навколо будівництв Аркади, інвестори яких в останній місяць своїми акціями створюють найсильнішу “антирекламу” інвестицій в нерухомість, стверджують експерти.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua