10918
Банки змінять принцип формування депозитних ставок
— Кредит&Депозит
Банки змінять принцип формування депозитних ставок. Причиною такої тенденції стане запровадження нормативу NSFR з 2021 року.
Про це повідомляє «Фінансовий клуб» в проєкті «50 провідних банків України – 2020».
Зазвичай вартість пасивів визначалася залежно від того, наскільки гострою була потреба банку в коштах в певний період. Тому часом ставка за тримісячними депозитами була вищою, ніж вартість депозиту на 12 місяців.
Проте вже з 2021 року НБУ має запровадити норматив NSFR, який оцінюватиме ліквідність банку протягом одного року. Це змусить банки збалансувати активи та пасиви за строками погашення і почати більш активно залучати депозити на довгі терміни: на два-три та навіть п’ять років. Клієнти ж зможуть зафіксувати вигідну ставку розміщення одразу на тривалий строк.
«Саме за «довгими» депозитами банки пропонуватимуть найвигідніші умови. Банки, яким є що запропонувати клієнтам, окрім ставки, робитимуть акцент на зручності сервісів, особливо дистанційних, і наданні не монопослуги, а всього комплексу послуг, і не лише банківських», – підсумував керівник департаменту заощаджень ПриватБанку Андрій Шульга.
Довідка Finance.ua:
- Обсяг гривневих депозитів в українських банках за червень збільшився в порівнянні з травнем на 4% – до 699,1 мільярда гривень, валютних (у доларовому еквіваленті) – зменшився на 1,4%, до 17,3 мільярда доларів.
- З 1 липня 2020 року почався новий етап розвитку – набрав чинності закон про “спліт”.
До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.
Отримати більше з депозиту
За матеріалами: Фінансовий клуб
Поділитися новиною