0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні з'явиться новий держорган: закон частково набрав чинності


В Україні з'явиться новий держорган: закон частково набрав чинності

В Україні з’явиться єдиний орган інтелектуальної власності. Відповідний закон сьогодні, 15 липня, частково набрав чинності.

Проект вчора опублікували у виданні “Голос України”. Передбачено, що він стане чинним через три місяці з дня опублікування. Однак один з пунктів документа набирає чинності вже в середу.

Він стосується доручення Кабінету міністрів в рамках створення нового органу.

“Кабінету міністрів України: у тримісячний термін з дня опублікування закону забезпечити визначення держорганізації, яка виконує функції Національного органу інтелектуальної власності, за поданням центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності”, – зазначено в тексті документа.

Крім того, КМУ зобов’язали в шестимісячний термін з дня опублікування документа привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим законом.

Зазначимо, закон вводить дворівневу систему державного управління сферою інтелектуальної власності. Відповідно до неї, Мінекономіки буде реалізовувати державну політику в сфері інтелектуальної власності.

А Національний орган інтелектуальної власності буде займатися видачею охоронних документів (патентів, свідоцтв) на об’єкти інтелектуальної власності.

При цьому орган функціонуватиме як юридична особа публічного права (державна організація) і належатиме до сфери управління Мінекономіки.

Нагадаємо, 16 червня Верховна Рада схвалила цей проект закону в другому читанні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua