Суд ЄС скасував штраф Єврокомісії для Apple на 13 мільярдів євро


Суд ЄС скасував штраф Єврокомісії для Apple на 13 мільярдів євро

Суд ЄС скасував рішення Єврокомісії про штраф для компанії Apple на 13 млрд євро, накладений в 2016 році через її діяльність в Ірландії.

Про це йдеться в офіційному комюніке Суду ЄС, з яким ознайомилася “Європейська правда”.

“Сьогоднішнім рішенням Суд скасовує оскаржуване рішення, оскільки Комісія не змогла довести відповідно до необхідних юридичних стандартів наявність переваг відповідно до ст. 107 (1) Договору про функціонування ЄС (Article 107 (1) TFEU)”, – зазначає Суд в офіційному комюніке.

У суді вирішили, що Єврокомісія помилково оголосила про те, що Apple Sales International (ASI) і Apple Operations Europe (AOE) отримали особливу економічну перевагу і державну допомогу в Ірландії.

Нагадаємо, в 2016 році Єврокомісія зажадала від Apple відшкодувати уряду Ірландії незаконні податкові субсидії, оскільки така допомога порушує правила внутрішнього ринку.

Йдеться про два податкові рішення Ірландії від 29 січня 1991 і 23 травня 2007 року на користь Apple Sales International (ASI) і Apple Operations Europe (AOE), що не були податковими резидентами Ірландії. Ці правила діяли до 2014 року, коли в Ірландії почала діяти нова бізнес-структура Apple.

Комісія з’ясувала, що пільги з боку Ірландії, де Apple має штаб-квартиру, призвели до значного зниження податкових виплат з боку компанії.

За розрахунками Єврокомісії, Ірландія таким чином надала Apple податкові переваги на 13 млрд євро.

Apple після цього оскаржила штраф в Суді ЄС, заявивши, що така сума “не відповідає реальності і здоровому глузду”.

Ірландія, економіка якої отримала вигоду від інвестицій транснаціональних компаній, залучених низькими ставками оподаткування, також оскаржила рішення Комісії.

Єврокомісія відхилила доводи, заявивши, що не хоче керувати міжнародними податковими законами, і звинуватила Ірландію в тому, що вона не виконала свою роботу при оцінці податків Apple.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua