0 800 307 555
0 800 307 555

Франція виділить 64 мільйони євро на водопостачання Маріуполя


Франція виділить 64 мільйони євро на водопостачання Маріуполя

Уряд Франції надає Україні пільговий кредит в розмірі 64 млн євро на будівництво станції постачання питної води в Маріуполі.

Про це під час онлайн прес-конференції сказав надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

«Ми раді через цей проект надати нове життя місту Маріуполю, яке, як нам відомо, постраждало в рамках конфлікту, який досі, на жаль, триває на сході України», – заявив він.

Дипломат зазначив, що цей проект заснований в січні 2019 року і відтоді були проведені всі фінансові та адміністративні процедури для його запуску. «Всі інженерні роботи будуть розпочаті вже протягом найближчих тижнів. Наша політична мета, я не приховую цього, зробити все необхідне, щоб нова станція питної води була введена в експлуатацію в Маріуполі в 2023 році, найпізніше – в 2024 році», – сказав посол.

Проект передбачає будівництво заводу з виробництва питної води з використанням французьких технологій і модернізацію супутньої інфраструктури Маріуполя. Окремо посол зазначив, що вже розглядається також можливість через 3-4 роки реалізувати подібний проект на півночі Донбасу в Луганській області, щоб побудувати станцію постачання питної води. У свою чергу, віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що мова йде про надання пільгового кредиту в розмірі 64 млн євро на 30 років з десятирічним пільговим періодом за ставкою 0,08%. «На ці кошти в Маріуполі буде побудована фільтрувальна станція, водозабори, проведене необхідні дослідження, де саме і як саме брати і забезпечувати питну воду для міста, в якому мешкають майже півмільйона осіб», – сказав Рєзніков.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua