0 800 307 555
0 800 307 555

ВВП України скоротився майже на 6% - Мінекономіки


ВВП України скоротився майже на 6% - Мінекономіки

Валовий внутрішній продукт України в січні-травні 2020 року скоротився на 5,9%. Про це йдеться в огляді економічної активності за цей період, опублікованому на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

«За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів і послуг склало 7,3% (падіння на 6,7% в січні-квітні), і, відповідно, скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%», – сказано в огляді.

У міністерстві зазначили, що в травні результати діяльності більшості видів економічної діяльності продемонстрували сповільнення темпів падіння на тлі пом’якшення карантину. Зокрема, мова йде про відновлення діяльності більшості торгово-розважальних центрів, інших установ торгового і побутового обслуговування населення, продовольчих ринків, а також, частково, пасажирських перевезень автомобільним транспортом (міське, приміське, внутрішньообласних і міжнародне сполучення) і роботи метрополітену. Як зазначили в міністерстві, це виражається в поліпшенні індексу очікувань ділової активності в порівнянні з попереднім місяцем.

«Водночас негативний вплив поширення в світі COVID-19 (чере тимчасове зменшення загальної економічної активності в світі, інвестиційну паузу, в тому числі, з боку іноземних інвесторів) і дія стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності», – сказано в огляді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua