Експерти не чекають істотного зростання цін на природний газ на тлі надлишку пропозиції


Експерти не чекають істотного зростання цін на природний газ на тлі надлишку пропозиції

Ціни на природний газ відскочили від мінімумів за 25 років, досягнутих в кінці минулого місяця, однак аналітики і трейдери не чекають їх значного зростання в найближчій перспективі.

Відновлення цін на природний газ за темпами відстає від інших активів у зв’язку з надлишком пропозиції, пише The Wall Street Journal.

Ф’ючерси на природний газ з постачанням в серпні завершили торги в понеділок на рівні $1,83 за 1 млн британських термальних одиниць (BTU). Це на 23% вище в порівнянні з показником на 25 червня, коли ціна ф’ючерсів з постачанням в липні склала $1,482 на закриття торгів, досягнувши мінімуму з серпня 1995 року.

Тим часом ф’ючерси торгуються на 24% нижче їх вартості за аналогічний період минулого року і на 36% нижче вартості в 2018 році.

Інвестори в останні тижні скоротили чисті короткі позиції, або ставки на падіння цін, згідно з даними Комісії з термінової ф’ючерсної торгівлі сировинними товарами (CFTC). Однак аналітики застерігають від надмірно високих очікувань зростання цін. Вони не чекають, що ціни перевищать $2 на тривалий період часу доти, поки американці не почнуть включати в будинках опалення.

Ціни, як правило, досягають максимальних значень в піковий період літа та зими. Однак надлишок природного газу на світових ринках і ослаблення попиту в зв’язку з обмеженнями через пандемію коронавірусу привели не тільки до рекордно низьких цін в США в червні, але також і до найнижчого показника за будь-який інший місяць в Європі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua