0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінфіні розповіли, як відставка глави НБУ вплине на зарплати і пенсії


У Мінфіні розповіли, як відставка глави НБУ вплине на зарплати і пенсії

Українці не повинні відчути на собі сильних наслідків відставки глави Нацбанку Якова Смолія. На загальну економічну ситуацію в країні і курс долара вона не вплине.

Про це заявив в ефірі програми “Право на владу” керівник Міністерства фінансів Сергій Марченко.

Читайте також: Смолій розповів, що він мав на увазі під політичним тиском

Ті коливання курсу, які відбуваються в Україні зараз, а також різке падіння гривні – це тимчасове явище, – стверджує Марченко. Об’єктивних причин для знецінення української валюти немає. А відставка Смолія похитнула економічну ситуацію на короткий час.

“Все у нас в порядку. Ми маємо макроекономічну стабільність, виконуємо бюджет. Пік кризи вже позаду. План з податкових надходжень ми збільшили на 6 мільярдів гривень. Я особисто дивлюся в майбутнє з упевненістю і оптимізмом. На сьогоднішній день немає ніяких підстав вважати, що зміна керівника якоїсь державної інституції може якось розхитати ситуацію в країні”, – сказав Марченко.

Не вплине звільнення голови Нацбанку і на різні економічні процеси в країні, які стосуються, безпосередньо, українців.

“Немає жодних причин сумніватися в тому, що ми зможемо виконати дохідну частину бюджету. Виплату заробітних плат і пенсій буде забезпечено в повному обсязі. Це я вам гарантую”, – акцентував міністр.

Нагадаємо, голова НБУ Яків Смолій подав на ім’я я президента України Володимира Зеленського заяву про відставку «за власним бажанням». Заяву написано і подано 1 липня.

Довідка Finance.ua:

  • На думку економіста, міжнародного експерта Ігоря Гарбарука, відставка глави Національного банку Україна Якова Смолія – ​​це ніщо інше, як звичайна ротація, і до економічних наслідків для життя українців, таким, як коливання курсу валют, вона не призведе.
  • Як раніше заявляв міністр фінансів Сергій Марченко, відставка глави Національного банку України Якова Смолія не повинна вплинути на курс гривні до долара. Після відповідних рішень ситуація прийде в норму.

Читайте важливі поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua