Завдавала шкоди на 2 млрд гривень щомісяця: СБУ викрила схему в Податковій


Завдавала шкоди на 2 млрд гривень щомісяця: СБУ викрила схему в Податковій

Правоохоронці викрили корупційну схему в Державній податковій службі, яка щомісяця завдавала збитків держави на більш ніж 2 мільярди гривень. Згідно зі схемою, незаконно формувалися суми податкових кредитів по ПДВ для суб’єктів господарювання.

Про це повідомили в Службі безпеки України.

За версією слідства, схема діяла в період 2019-2020 років. У ній були задіяні майже 400 суб’єктів господарської діяльності, посадові особи Державної фіскальної служби (після реорганізації – ДПС) і транзитно-конвертаційні групи.

“Незаконне формування сум податкових кредитів по ПДВ відбувалося, в тому числі, через несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем. Це втручання спотворило процеси обробки інформації. В результаті – держбюджету заподіяно шкоди в особливо великих розмірах”, – повідомили в СБУ.

У даній справі було проведено понад 120 обшуків, а також накладено арешти на рахунки підприємств на більш ніж 100 млн гривень і заблоковані кошти на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ на суму 587 млн гривень.

Повідомлено про підозру особі, яка здійснила незаконне втручання в роботу інформаційно-технічних систем ДПС (за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України), а також трьом засновникам підприємств, задіяних у схемі (за 2 ч. ст. 205-1 КК України). Сума збитків, заподіяних державі з використанням цих підприємств, становить 100 млн гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:СБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua