Споживчі кредити звільнили від штрафів за прострочення: Зеленський підписав закон — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Споживчі кредити звільнили від штрафів за прострочення: Зеленський підписав закон

Особисті фінанси
5748
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким банкам заборонено стягувати неустойку за прострочення платежів під час карантину.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Що це дасть: закон захищає позичальників від нарахування штрафів і пені за кредитами на період карантину та ще протягом 30 днів після його завершення.
Споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язання.
Законом також вводиться заборона на підвищення відсоткової ставки для тих клієнтів, що не зможуть своєчасно платити за кредитом.
Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №3297 16 червня.
  • Норма закону поширюється не лише на всі споживчі кредити, які видають банки, але й на кредити, які не регулюються законом «Про споживче кредитування», наприклад, кредити ломбардів, чи кредити на строк до місяця, чи кредити менші за мінімальну зарплату, чи безпроцентні кредити, чи несанкціоновані овердрафти.
  • Закон не звільняє клієнта від обов’язку сплати платежів за кредитом, а лише забороняє нараховувати штрафи за прострочення його оплати.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас