Постачальника газу можна буде змінити навіть за наявності боргу перед ним


Постачальника газу можна буде змінити навіть за наявності боргу перед ним

Після запуску з 1 липня ринку природного газу пересічний споживач може перейти до нового постачальника газу навіть за наявності боргу перед нинішнім ПСО-постачальником, який більше не зможе маніпулювати боргами для утримання клієнта.

Про це розповів UBR.ua генеральний директор незалежного провайдера енергії ETG.ua Володимир Шведкий.

Читайте також: Газовий ринок для населення: Що зміниться для українців з 1 липня

“В останній тиждень було прийнято постанову, згідно з якою перехід можна здійснити при наявності боргу перед попереднім постачальником. Це, звісно, не повинно провокуватися новими постачальниками ринку, тому що рано чи пізно це призведе до того, що борги будуть і у цього постачальника. Але це, напевно, на перший рік, на перший етап, щоб люди відчули, що це можна буде зробити з найменшими витратами сил”, – сказав Шведкий.

Крім того, усунуто бюрократичну тяганину, яка використовувалися для ускладнення кінцевому споживачу процесу відходу від свого постачальника газу.

“У попередній моделі це була довідка про відсутність заборгованості, це відвідування офісів попереднього постачальника, ця заява, операційка, отримання акту тощо. Це все затягувало процес і зменшувало цінність взагалі цього ринку і бажання клієнтів цим займатися. Сьогодні це дійсно набагато простіше” , – вважає генеральний директор ETG.ua.

Перехід до нового постачальника газу не скасовує зобов’язань щодо оплати заборгованості перед старим постачальником, він має право звертатися до суду, до колекторів. Але борги перестають бути інструментом для утримання облгаззбутами клієнтів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua