1336
Чому забудовники обіцяють покупцям одну інфраструктуру, а будують іншу
— Нерухомість
Однією з проблем того, чому інфраструктурний ансамбль того чи іншого ЖК за фактом істотно відрізняється від того, що декларувалося покупцеві квартир, полягає в тому, що комерційні приміщення належать різним власникам.
Про це повідомляє 100realty.ua.
Експерт, концептолог і засновник SQM Experts Женя Баглай повідомляє: «Якщо приміщення належать різним власникам, ніхто не зацікавлений, щоб саме його приміщення здавалося за низькою ставкою заради того, щоб сусідні приміщення здавалися дорожче. Кожен орендар тягне ковдру на себе. У підсумку, оператори, здатні платити невелику орендну ставку, з’являються тільки в тому випадку, якщо приміщення не викликає інтерес у сильних торгових компаній».
Експерт вважає, що девелопер, який відповідально вибудовує свою репутацію, готовий відмовитися від продажу всіх приміщень і навіть піти на деякі компроміси заради створення продуманої до дрібниць інфраструктури для максимального комфорту життя в житловому комплексі.
Разом з тим, якщо в найближчому оточенні до проєкту вже є все, що необхідно для комфортного життя, то цілком логічно, що забудовник ухвалить рішення про продаж наявних комерційних площ.
Довідка Finance.ua:
- З 1 лютого 2020 року в Україні запрацював новий сервіс з внесення експертних звітів з оцінки нерухомості. Метою нововведень було відключення від Єдиної бази звітів посередників – авторизованих електронних майданчиків.
- На першому етапі реформи (з 1 лютого) в оцінці беруть участь нотаріуси та оцінювачі. На другому етапі (з липня 2020 р.) передбачається, що кожен громадянин України зможе самостійно зробити на сайті оцінку своєї нерухомості і використовувати звіт для укладення угоди.
- Конфедерація будівельників України просить Кабінет Міністрів вжити заходів для відновлення ліцензування будівництва. Про це йдеться в зверненні до уряду.
Іпотека на житло в Україні
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною