Продавати і здавати житло можуть зобов'язати за новими правилами - законопроект


Продавати і здавати житло можуть зобов'язати за новими правилами - законопроект

Парламентаріям пропонують вивести ринок рієлторських послуг з тіні. Про це йдеться в Проєкті №3618 від 09.06.2020 Закону про рієлторську діяльність в Україні.

На сьогоднішній день в Україні надання рієлторських послуг забезпечується в 90% всіх договорів купівлі-продажу, оренди об’єктів нерухомості.

Незважаючи на такий високий відсоток споживання рієлторських послуг, чинне законодавство не містить спеціальних норм щодо регулювання даної сфери, що має наслідком тінізацію не лише сфери рієлтерських послуг, а й операцій з нерухомістю.

“Чинне законодавство України покладає на рієлтерів низку обов’язків, спрямованих на детінізацію доходів населення та наповнення Державного бюджету України”, – сказано в пояснювальній записці до проекту.

Законопроєктом пропонується запровадити єдину державну політику у сфері регулювання рієлтерської діяльності в Україні, чітко визначити права та обов’язки фахівців у сфері рієлтерських послуг, порядок надання рієлтерських послуг, регламентувати основи рієлтерського самоврядування, передбачити відповідальність за порушення у сфері рієлтерської діяльності, встановити дієвий механізм захисту прав та інтересів фахівців у сфері рієлтерської діяльності, суб’єктів рієлтерської діяльності та споживачів рієлтерських послуг.

Проєктом пропонується:

 • ввести ліцензування для брокерів з нерухомості. Для цього потрібно буде пройти кваліфікаційний іспит;
 • фахівці повинні бути відповідним чином оформлені і внесені до Єдиного реєстру фізосіб, юросіб і професійних об’єднань в сфері рієлторської діяльності;
 • створити реєстр, який буде містити дані про фахівців і об’єктах нерухомості;
 • ввести штрафи за роботу без рієлторських свідоцтв від 8,5 тис. до 17 тис. грн, з конфіскацією отриманого прибутку. А за повторне порушення – від 17 тис. до 34 тис. грн, знову ж таки з конфіскацією вилучених коштів.
 • створити Національну федерацію фахівців в сфері рієлторської діяльності, до складу якої увійдуть кваліфікаційно-сертифікаційна комісія, з’їзд фахівців і рада громадського нагляду. Сюди ж українці зможуть скаржитися на недбайливих брокерів, якщо вважатимуть, що права клієнта порушили.

Крім цього, в проекті міститься положення, згідно з яким рієлторські послуги можуть надаватися тільки суб’єктом рієлторської діяльності, якому таке право надано в порядку і на умовах, визначених у законопроєкті.

Іпотека на житло в Україні

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua