Чому дешевий долар не вигідний Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому дешевий долар не вигідний Україні

Валюта
10560
До осені долар дорожчати не буде. На користь гривні працюють кілька мільярдів доларів, які Україна отримала від МВФ.
Про це Gazeta.ua розповів Олексій Кущ, експерт із питань економіки Інституту Growford.
“Потім усе залежить від розгортання глобальної економічної кризи, другої хвилі пандемії коронавірусу. Крім того, стабільність курсу гривні має досягатися через зростання експорту та продуктивності праці. У нас зараз курс долара не зростає, адже скоротилася ділова активність. Бізнес згортає проєкти. Потреба в імпортному обладнанні, у капітальних інвестиціях падає. Крім того, люди менше купують, бо не мають грошей. Тому ціни не зростають, а гривня не девальвує”, – пояснює економіст.
Каже, що влада застосовує дефляційну модель виходу з кризи. Вона полягає у різкому скороченні бюджетних видатків, коли виконують тільки захищені статті бюджету, а інвестиційні заморожують.
“Під час криз 2008-го, 2014-2015 років мали справу з інфляційною моделлю. Починали друкувати більше грошей. Зростала економічна активність, більшими ставали зарплати, активізувалася торгівля, а тому підтягувалися ціни. На фоні цього зростав курс”, – каже Кущ.
Додає, що зараз Нацбанку потрібен низький, хоч і штучний, рівень інфляції. Це пов’язано з боргом нерезидентам у вигляді облігацій внутрішнього державного займу.
“Торік їхній портфель становив 100-120 мільярдів гривень. Це приблизно $5 мільярдів. Зростання долара не вигідне кредиторам, які вклали кошти у внутрішні українські цінні папери. Вони хочуть перевести свої доходи за вигідним курсом. Водночас це могло б позитивно вплинути на експортерів, які змушені за низькими цінами продавати товари на зовнішніх ринках. Перш за все йдеться про металургію”, – підсумував економіст.
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua
За матеріалами:
Газета по-Українськи
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас