Чого чекати від ринку кредитування - експерт


Чого чекати від ринку кредитування - експерт

З початку оголошення карантину 16 березня в банках відбувся різкий обвал у видачі кредитів, який посилився в наступний тиждень і фактично ринок обвалився в три рази майже до кінця березня.

Про це розповів заступник Голови Правління Першого всеукраїнського бюро кредитних історій (ПВБКІ) Василь Глазунов на онлайн-вебінарі “FinUpdate. Випуск 6: Ринок МФО: Нові реалії”.

Учасники вебінару не тільки дізналися більше про стан ринку МФО, а й отримали подарунки від партнерів розіграшу – гастро-ресторану Flamber, детейлінгу Vepryk і салону краси Sotto Voce: beauty Hub. FinTech партнером вебінару виступила платіжна система Interkassa.

“Тоді багато банків зупинили кредитування. І лише з моменту ослаблення карантину динаміка стала позитивною – потроху починає відновлюватися динаміка кредитування”, – говорить Глазунов.

Читайте також: МФО поступово відновлюють кредитування

За словами експерта, банки сьогодні майже на 50% вийшли на той обсяг, який мали до карантину.

Прогноз. Якщо динаміка збережеться і не буде другої хвилі або погіршення ситуації, то банки повинні вийти на звичайні обсяги кредитування вже в кінці липня-початку серпня.

Глазунов зазначив, що динаміка споживчих кредитів обвалювалася темпами більш значними, ніж видача великих кредитів від 100 тис. гривень. Але споживче кредитування відновлюється швидше, а великим кредитам на це потрібно багато часу.

Ситуація в МФО. Якщо банки “впали” приблизно на третину, то МФО зменшили кредитування вдвічі і набагато повільніше. У мікрофінансових організаціях в квітні рівень схвалення кредитів знизився до 60% від докарантинного рівня. Це означає, що МФО зараз більш обережно підходять до клієнтів, підкреслює Глазунов.

Суми видачі кредитів. У банках на початку березня середній чек зріс за рахунок зростання великих кредитів ще до карантину. У МФО зараз чек знизився до 80% від того, який був ще на початку березня.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua