454
В "Нафтогазі" розповіли, що означає законопроєкт Сенату США про санкції проти "Північного потоку-2"
— Енергетика
Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” прокоментувала внесений до Сенату Сполучених Штатів законопроєкт, яким пропонується розширити санкції проти російського газопроводу “Північний потік 2”. “Нафтогаз” роз’яснив, чому ухвалення цього документа є важливим.
Про це повідомляється на сайті “Нафтогазу”.
Йдеться про законодавчу ініціативу сенаторів (Теда Круза, Джина Шагіна, Рона Джонсона, Джона Баррассо і Тома Коттона), яка робить більш жорсткими санкції, ухвалені проти цього проєкту в 2019 році. Проєкт називається “Про захист європейської енергетичної безпеки” – PEESA: Protecting the europe’s Energy Security Act. Розширити санкції сенаторів переконали агрументи українського “Нафтогазу”, який зумів пояснити, яким чином Росія може самостійно завершити будівництво цього газопроводу навіть в умовах діючих санкцій.
Зокрема, Росія може використовувати для цього трубоукладальні судна “академік Черський” і “Фортуна”. Ухвалення законопроєкту допоможе “остаточно зупинити будівництво російського газопроводу, небезпечного для Європи”, стверджує українська компанія. “Нафтогаз” продовжуватиме роз’яснювальну кампанію в Сполучених Штатах і країнах ЄС з метою захистити українські, європейські та трансатлантичні інтереси у сфері безпеки”, – додали в компанії. Для набуття чинності законопроєкт повинен бути ухвалений обома палатами Конгресу США і підписаний президентом США.
Новим законопроєктом передбачені санкції проти: компаній, які залучені в будь-які “трубоукладальні роботи”, включаючи ті компанії, які готують майданчик для робіт, облаштовують траншеї, досліджують дно, зварюють і опускають труби, засипають траншеї; компаній, що надають послуги з аналізу страхових ризиків, страхування та перестрахування трубоукладальних суден; компаній, що сприяють технологічній модернізації трубоукладальних суден, встановленню на них зварювального обладнання; компаній, що надають послуги тестування, перевірки або сертифікації, необхідні для роботи газопроводу “Північний потік 2”.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною