Експерт оцінив контрабанду в Україні в $12 мільярдів щороку


Експерт оцінив контрабанду в Україні в $12 мільярдів щороку

Обсяги контрабанди в Україні оцінюються приблизно в 12 мільярдів доларів щорічно, в зв’язку з чим державна політика повинна бути спрямована на розвиток прикордонної торгівлі та стимулювати виведення контрабандних потоків з тіні.

Про це повідомив експерт програми “Міжнародна і внутрішня політика” Українського інституту майбутнього (UIF) Ігор Тишкевич.

“За нашими підрахунками, загальні обсяги контрабанди на вивезення і ввезення в Україну становлять десь 12 мільярдів доларів щороку. Це мінімальні цифри, на які ми вийшли, і не тільки з країнами-сусідами… З контрабандою треба боротися, але робити це так, щоб контрабанда стала легальною торгівлею, а боротьба з нею не зупиняла економічну діяльність цілих регіонів”, – сказав Тишкевич.

За його словами, саме в прикордонних територіях України масштаб проблеми контрабанди особливо очевидний. Таких територій налічується в країні 15, кожна відрізняється за структурою економіки, зайнятістю, розвитком інфраструктури.

“У частині регіонів контрабанда є єдиним, крім бюджетної сфери, засобом заробітку. Прикордонна торгівля дає ресурси регіонах. Репресивними заходами неможливо розв’язати проблему, яка стала частиною місцевої економіки, соціальних відносин і навіть політики. Пропонуючи посилення відповідальності, державі необхідно думати про компенсатори. Хоча б про створення нових робочих місць”, – зазначив експерт.

Кажучи про конкретні заходи для поліпшення ситуації з контрабандою в країні, Тишкевич запропонував спробувати легалізувати хоча б частину тіньових потоків і отримати додаткове джерело наповнення бюджету.

“Такий формат можна реалізувати, наприклад, за допомогою створення нової категорії фізосіб-підприємців, які можуть ввозити певну кількість товару для подальшої реалізації на території країни зі сплатою менших ставок митних зборів. Податкове навантаження на цю групу, природно, має бути більше, ніж на інші групи ФОП. Одночасно з цим посилюються норми провозу та огляду для інших категорій перевізників”, – сказав експерт Українського інституту майбутнього (UIF).

Він зазначив, що таким чином держава зможе посилити контроль на кордоні, а також запропонувати людям альтернативу і вивести з тіні контрабандні потоки товарів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua