У Швеції та Ізраїлі будують дороги з бездротовою зарядкою електромобілів (відео)


У Швеції та Ізраїлі будують дороги з бездротовою зарядкою електромобілів (відео)

Зазвичай власники електромобілів ставлять їх на зарядку, як і смартфони – на ніч. На наступний ранок машина знову готова проїхати 300-500 км. У разі необхідності можна скористатися і швидкісними зарядними станціями по дорозі. Проте, ідея поповнювати запас енергії, не виходячи з автомобіля, в фоновому режимі, набагато привабливіша, особливо якщо поєднати її з ідеєю безпілотного транспорту.

«Уявіть собі світ, в якому ви замовляєте роботаксі з Uber або будь-якого іншого місця, як вам здається, чи будуть ці компанії чекати п’ять годин, щоб зарядити машину?» – задається риторичним питанням Орен Езер, глава Electreon Wireless.

Компанія займається встановленням мідних котушок під дорожнім покриттям. Спочатку доводиться зняти асфальт і викопати траншею, потім закласти туди зарядне обладнання і закрити яму свіжим асфальтом. Енергія в котушки надходить через інвертори, розміщені на всі боки від дороги. Кілометр дороги можна оснастити бездротовою зарядкою за одну нічну зміну підготовленої бригади.

Траси з підзарядкою електротранспорту дозволять виробникам електромобілів використовувати менш потужні і не такі важкі акумулятори, не жертвуючи при цьому запасом ходу.

У компанії в роботі два пілотні проекти: один в Ізраїлі – 2 км дороги в Тель-Авіві, другий в Швеції, на острові Готланд. Там будуть переобладнані 4 км траси, що веде до аеропорту. Орієнтовна вартість шведського проекту Electreon – $12 млн. Більшу частину коштів виділить уряд. Якщо випробування пройдуть успішно, в країні з’являться тисячі кілометрів електрифікованих доріг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua