Ціни на фрукти і ягоди в Україні перебувають на історично високому рівні - УПОА — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ціни на фрукти і ягоди в Україні перебувають на історично високому рівні - УПОА

Особисті фінанси
463
Ціни на основні фрукти і ягоди в Україні через несприятливі погодні умови цьогоріч значно вищі, ніж в 2019 році. Найбільше подорожчали суниця садова, черешня і яблуко, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).
Станом на початок червня найбільше зросли оптові ціни на суницю садову (полуницю) – в середньому в 2,6 рази. Головна причина, на думку фахівців УПОА, – вплив несприятливих погодних умов на врожай ягоди. Кілька хвиль заморозків, остання з яких була в другій половині травня, знищили значну частину врожаю.
“Тому пропозиція суниці різко знизилася відносно минулорічного показника, а ціни, відповідно, залишаються високими. Ситуація ускладнюється прохолодною і похмурою погодою в більшості виробничих регіонів, що відтягує сезон дозрівання ягоди”, – пояснили в УПОА.
Крім того, в асоціації зазначили, що зниження врожаю суниці садової та високий рівень цін можуть негативно позначитися на експорті цієї ягоди в замороженому вигляді.
“Швидше за все, пропозиція сировини для заморожування в цьому році знизиться. Крім того, за нашими даними, “заморожувальники” будуть дуже обережно підходити до ціноутворення на свіжу суницю садову, оскільки на ринку і зараз достатньо пропозицій продукції врожаю 2019 року, а Єгипет і Марокко досі продають залишки замороженої ягоди за низькими цінами”, – зазначила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.
Майже так само різко, як і суниця, подорожчали черешня і яблуко. Серед причин – загибель основної частини врожаю черешні в результаті заморозків.
“Це і є головна причина високих цін на неї – цих фруктів просто занадто мало, купити черешню оптом не так вже й просто. Також негативний вплив на врожай і його якість чинять рясні опади, що пройшли в більшості регіонів країни в останні два тижні”, – вказали в асоціації.
Водночас, ціни на яблука залишалися високими весь сезон через зниження їх урожаю в 2019 році.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас