Нацбанк оцінив прибутковість українських банків


Нацбанк оцінив прибутковість українських банків

Державний ПриватБанк став лідером серед найприбутковіших українських банків за підсумками січня-квітня 2020 року, задекларувавши 17,285 млрд грн чистого прибутку.

Про це йдеться в даних Національного банку України (НБУ).

Другу позицію в списку найбільш прибуткових банків посів Ощадбанк (3,293 млрд грн), третю – Райффайзен Банк Аваль (1,364 млрд грн). На четвертій позиції за підсумками січня-квітня 2020 року перебуває ПУМБ (995,932 млн грн), на п’ятій – ОТП Банк (679,892 млн грн).

При цьому найбільший збиток отримав державний Укрексімбанк – 1,659 млрд грн.

Раніше НБУ оприлюднив опитування, згідно з яким в Україні зростає частка фінансових установ, які очікують погіршення фінансового сектора в наступні півроку (в листопаді було 4%, зараз – 71%). 60% респондентів, оцінюючи стан фінансового сектору, заявили про погіршення за останні півроку. Число учасників опитування, які вважають загальний рівень ризику високим / дуже високим, збільшилося до 37% (у листопаді 2019 року їх було 23%).

ПриватБанк планує за підсумками 2020 року отримати 17,5 млрд грн чистого прибутку, що в 1,9 рази менше, ніж в 2019 році (32,6 млрд грн). Такі прогнози фігурують у річній звітності фінустанови.

До речі, ви можете отримувати більше з вашого депозиту. Finance.ua домовився з банками, щоб ви могли отримати «Бонус до депозиту». Вигідну надбавку до відсотка можна оформити в три кроки.

Отримати бонус до депозиту 🤑

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua