Міжбанк: проти нацвалюти спрацює активізація "дочок" іноземних компаній


Міжбанк: проти нацвалюти спрацює активізація "дочок" іноземних компаній

Середа продовжить тенденцію цього тижня в частині зростання активності операцій клієнтів на міжбанку. Але це не означає, що зміцнення гривні буде нескінченним і безхмарним.

Вже вчора на торгах не спостерігалося значного перевищення пропозиції над попитом, а Нацбанку навіть не знадобилося вдруге виходити на ринок з викупом долара. Він обмежився лише ранковим викупом $20 млн по 26,79 гривень. І цього виявилося цілком достатньо для практично повного “заморожування” курсу в межах 26,79/26,81 гривень вже до кінця сесії. І це вже сигнал для ринку, що ситуація може зміниться в найближчі кілька днів.

Погашення чергових ОВДП частково перекриють сьогоднішні перерахування до бюджету 2,945 млрд гривень від вчорашнього розміщення облігацій Мінфіном. Хоча все одно бюджет отримає ресурсів більше, ніж поверне сьогодні в банківську систему, і це зіграє сьогодні на користь гривні.

Проти нацвалюти спрацює активізація “дочок” іноземних компаній в частині купівлі валюти під репатріацію дивідендів (такі операції проходять в першу декаду кожного місяця), а також продовження виведення нерезидентами своїх ресурсів після погашень чергових ОВДП.

Нацбанк буде викуповувати долар на міжбанку в резерви, що продовжить стримувати просідання курсу навіть у разі ситуативного перевищення пропозиції над попитом. А курсовий тренд на торгах 3 червня буде повністю залежати від поведінки і завдань з купівлі/продажу валюти найбільших операторів ринку.

Покупці валюти (в першу чергу – нерезиденти) постараються проводити операції без “засвічування” відразу всього обсягу своїх операцій, щоб не давати продавцям і спекулянтам шансу активно “розігрівати” курс.

Натомість спекулянти зможуть відігратися на стрибках курсу євро. Після хвилювань в США і неоднозначності ситуації з політикою ЄЦБ в країнах ЄС – котирування американської валюти частково здали свої позиції, і на момент написання статті євро “пішов” вище 1,12 долара.

Валютні ралі по парі євро/долар продовжаться і сьогодні, що буде істотно впливати на котирування євровалюти щодо гривні в Україні.

За прогнозами Finance.ua, в середу коридор по долару на міжбанку буде в межах 26,65-26,95 гривень, а обсяги операцій на торгах не перевищать $240 млн при здійсненні до 670 угод.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 26,78 / 26,81
Євро – 29,96 / 29,98
Російський рубль – 0,3892 / 0,3897

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua