Google загрожує штраф в 5 млрд доларів за незаконний збір персональних даних


Google загрожує штраф в 5 млрд доларів за незаконний збір персональних даних

Проти американської корпорації Google в федеральний суд Каліфорнії (США) подали позов через таємний збір персональних даних користувачів. Компанії загрожує штраф у розмірі 5 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з позовом, компанія проводила незаконний збір даних мільйонів користувачів за допомогою сервісу для створення статистики відвідування сайтів Google Analytics, менеджера реклами Google Ad Manager, а також інших додатків, в тому числі і встановлені на смартфонах. При цьому збір даних проводився навіть в режимі анонімного перегляду.

“Google не може продовжувати брати участь в таємному і несанкціонованому зборі даних практично від кожного американця з комп’ютером або телефоном”, – йдеться в позові.

За позовом стоять мільйони користувачів, які з 1 червня 2016 року використовували анонімний режим при перегляді сайтів. За кожного користувача, чиї права суд визнає порушеними, просять 5 тисяч доларів компенсації.

При цьому в самій компанії заявили, що чітко вказують інформацію про те, що, незважаючи на анонімний режим, може здійснюватися збір персональних даних.

Нагадаємо, у вересні 2019 року Google домовився, що заплатить 170 мільйонів доларів штрафу за збір персональних даних дітей, які користуються сервісом YouTube.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua