Україні потрібні не "інвестняні", а захист власності від рейдерів - експерти


Україні потрібні не "інвестняні", а захист власності від рейдерів - експерти

Україна на рівні держави не захищає право власності. Більше того, частим явищем є участь державних функціонерів у схемах рейдерства. Про це заявляють експерти.

За словами колишнього законодавця і політика Юрія Кармазіна, в Україні є низка судових справ, в яких інвестори намагаються повернути незаконно відібране майно. І говорити про поліпшення інвестиційного клімату та впровадження “інвестиційних нянь” в таких умовах – зарано. Ніхто не ризикне вкласти кошти в країну, де на рівні держави можуть “рейдернути” майно, каже він.

“Проблема відсутності захисту права власності – це український біль. Я вже мовчу про іноземців, подивіться, що відбувається з майном українців, що незаконно відбирається, під кришуванням правоохоронних органів.

Так про які “інвестиційні няні” ми говоримо? Кого вони будуть підтримувати і кому допомагати – тих, кого держава не може і не хоче захищати? Давайте спочатку наведемо лад із захистом права власності, а потім будемо запрошувати “інвестиційних нянь”, – сказав Кармазін.

Думку фахівця розділяє юрист Ростислав Кравець. Свавілля на ринку і критичне погіршення ситуації породили державні реєстратори, пояснює він.

Спеціаліст допускає, що рейдерство прав власності відбувається за мовчазної згоди держави.

“Пасивність держави у цьому питанні я пов’язую з тим, що, ймовірно, перші особи держави беруть у цьому участь, і мають з цього певний зиск. Тому навести порядок з реєстрами не є великою проблемою. Їхню діяльність запросто можна зробити прозорою”, – додав він.

Через недолугу політику держави страждають не тільки іноземці, а й українці, каже Кравець.

“Згадайте, до чого призвели дії реєстраторів – тисячі українців залишилися без прав на свої квартири. І держава не робить жодних кроків для захисту права власності своїх громадян. Не кажучи вже про міжнародних інвесторів”, – зазначає він.

Нагадаємо, Верховний суд України вивчає “унікальний” випадок порушення прав інвестора. У 2012 році компанія “Рантьє плюс” придбала будівлю (БЦ) в центрі столиці, по вул. Рильського, 6 (Софійська площа). Нічого не віщувало біди, але в 2019 році компанія випадково дізналася, що вже не є її власником.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua