Стало відомо, чого очікує МВФ від України: "маяки" і дедлайни


Стало відомо, чого очікує МВФ від України: "маяки" і дедлайни

5 червня Міжнародний валютний фонд повинен схвалити нову кредитну програму для України на 5 млрд доларів, ЕП стало відомо, на що буде орієнтуватися МВФ в оцінці дій уряду.

Про це ЕП повідомило джерело в уряді.

Більшість маяків, за виконанням яких спостерігатиме МВФ, уряд повинен виконати вже в 2020 році. Однак повідомляється, що для деяких з пунктів дати ще можуть змінитися.

Зокрема, в червні цього року має відбутися затвердження планів роботи з проблемними активами держбанків НБУ і Ради з фінансової стабільності.

До статуту “Нафтогазу” до вересня цього року мають внести зміни, які гармонізують компанію відповідно до принципів організації економічного співробітництва та розвитку.

Також до вересня в закон про Вищу раду правосуддя повинні внести зміни щодо процедури конкурсів відбору членів ВРП.

У законі про банки і банківську діяльність повинні змінити, зокрема, вимоги щодо структури капіталу і до самого капіталу.

Також для Фонду гарантування вкладів фізосіб планується посилення процедури ліквідації та врегулювання заборгованостей пов’язаних осіб. Відповідні зміни до законодавства повинні відбутися у вересні цього року.

Уряд має забезпечити до вересня 2020 року укладення нових договорів на комунальні послуги (відповідно до Закону “Про житлово-комунальні послуги) та ухвалення спрощеної процедури переключення постачальників газу.

У березні наступного року має пройти аудит щодо використання коштів фонду по боротьбі з коронавірусом.

На вересень 2020 року також планується розробка нових оргструктур ГТС та ДПС, якими оперуватимуть дві юрособи, що складаються з центрального офісу та територіальних підрозділів.

Запуск ГТС і ДПС як єдиних юросіб повинен відбутися в січні 2021.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua