Коли і за яких умов з'являться накопичувальні пенсії


Коли і за яких умов з'являться накопичувальні пенсії

Накопичувальний пенсійний рівень має запрацювати 2023 року, за законом. Щоб система запрацювала раніше, це вимагає напруженої роботи виконавчої гілки влади, в інтерв’ю журналу “Країна” розповіла Галина Третьякова, голова комітету соціальної політики та ветеранів Верховної Ради.

“По-перше, фінансова система має бути готова інвестувати кошти. Повинна регулюватися з боку держави, зокрема Кримінальним кодексом. По-друге, люди, які працюють, мають бути готові частково, але самостійно забезпечувати майбутню пенсію. Платити 1 відсоток зарплати, як передбачає закон. За бажанням людина зможе відраховувати на майбутню пенсію більше”, – пояснює Третьякова.

За її словами, пенсійні внески повинні відраховувати і людина, і роботодавець. Останній буде платити за формулою “стільки ж як працівник плюс 1”. Але не більше 5%.

“Накопичувальними пенсіями зможуть користуватися українці, які досягнуть 60 років. Стане реально раніше виходити на пенсію, наприклад, в 55, якщо людина накопичила достатньо коштів. Суми повинно вистачати, щоб перетворити її на довічний ануїтет – регулярну щомісячну виплату”, – говорить експерт.

Довідка Finance.ua:

  • Пенсійний фонд України оприлюднив дані про середній розмір виплат різним категоріям пенсіонерів станом на 1 квітня 2020 року. Середній розмір виплати для 11,3 млн пенсіонерів склав 3170,14 гривень.
  • Кабінет Міністрів України розробляє механізм введення обов’язкової страхової пенсійної системи, яка буде працювати паралельно з чинною солідарною. В результаті українці зможуть отримувати по дві пенсії.

Як накопичити собі на пенсію 👛

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua