0 800 307 555
0 800 307 555

Українці не можуть використовувати е-паспорт для виїзду за кордон - ДПСУ


Українці не можуть використовувати е-паспорт для виїзду за кордон - ДПСУ

Державна прикордонна служба України спростувала інформацію про те, що виїзд за кордон із 1 червня доступний за електронним паспортом у мобільному додатку «Дія».

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ДПСУ.

Як повідомляє ДПСУ, на сьогодні громадяни України можуть перетинати державний кордон України лише за наявності необхідних паспортних документів, в т.ч. паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України, які визначені законодавством України, що регламентує оформлення осіб на кордоні.

“Е-паспорти у “Дії” є цифровими аналогами паперових документів, відповідно до постанови. Особливої актуальності дана норма набуває в умовах карантину, оскільки цифрові паспорти можна використовувати як посвідчення особи на випадок зупинки громадянина співробітниками Національної поліції, а також для отримання поштових послуг тощо. Однак жоден із пунктів Порядку застосування, визначених Постановою, не передбачає можливості пред’явлення е-паспорта для виїзду за кордон власне під час перетину державного кордону і проходження процедур оформлення зокрема”, – повідомляють у пресслужбі.

Пред’явлення електронних документів у мобільному додатку “Дія” можливе лише всередині країни у випадках згідно з переліком, чітко визначеним відповідною Постановою.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше на FACEBOOK-сторінці порталу “Дія” повідомлялось, що українці зможуть користуватися цифровим паспортом у додатку “Дія” для підтвердження своєї особи в аеропортах для внутрішніх перельотів.
  • Для перевірки достовірності паспорта необхідно звірити дату і час останнього оновлення застосунку, що відображається під електронним документом, з поточною.

Що таке додаток «Дія» та як ним користуватися 📱

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua