Споживачі газу з лічильниками платять за тих, у кого лічильників немає


Споживачі газу з лічильниками платять за тих, у кого лічильників немає

Україна – єдина країна в Європі і на пострадянському просторі, яка не має 100% індивідуального обліку природного газу. Тому споживачі газу з лічильниками платять за тих, у кого такого обладнання немає, а Україна купує продукт із застереженням “приблизно”.

Як вирішити проблему, розбиралися фахівці державної регуляторної служби України (ДРС).

Фахівці служби констатували, що все почалося в 2014 році, коли уряд схвалив норми споживання природного газу для споживачів, у яких відсутні прилади обліку – вони були в 2,5 рази меншими від чинних.

Дії уряду не базувалися на дослідженнях чи обґрунтуваннях, і це призвело до збитків операторів ГРС (газорозподільної системи – ред.), без джерела їх покриття.

Тому, відповідні норми потрібно переглядати, вважають в ДРС – шляхом встановлення реальної величини споживання природного газу для абонентів.

“Таким шляхом пішов Казахстан, де норма становить 25 куб. м. на людину на місяць, Білорусь – 12 куб. м. на людину на місяць.

І навіть якщо взяти Росію, де кожна область встановлює свою норму споживання, то норми нижче 11 куб. м. на людину на місяць немає. Водночас, Казахстан і Росія, які мають несумісні з Україною запаси природного газу, не плутають облік споживання і запаси ресурсу.

Всі перелічені країни та інші країни пострадянського простору мають 100% облік споживання природного газу”, – пояснюють експерти.

Вкрай важливо, щоб в результаті нові норми спонукали абонентів встановлювати індивідуальні прилади обліку.

Оскільки сьогодні існує певна дискримінація на основі метрологічної ознаки через “наявність лічильника газу”: побутові споживачі природного газу з лічильниками (питома вага 75%) платять за споживання природного газу без лічильників (питома вага 25%).

“Перегляд норм – це не зміна тарифу. З практики інших країн пострадянського простору основним завданням перегляду є встановлення величини норми споживання, яка спонукає абонента встановити індивідуальний прилад обліку. Мета у нас така ж, як і в сусідніх країнах – спонукати абонентів до встановлення лічильників для 100% обліку споживання природного газу”, – зазначають у відомстві.

Раніше в НКРЕКП заявляли, що норми споживання газу для абонентів без лічильників занижені вдвічі.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше повідомлялося, що українцям повернуть на рахунки 190 млн грн у вигляді переплати за куплений в минулий опалювальний сезон газ. Суму також можна забрати грошима.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua