Інвестиції в економіку України скоротилися на третину


Інвестиції в економіку України скоротилися на третину

У І кварталі 2020 року інвестиції в економіку України скоротилися на 29%, у сільське господарство – на 35,3%.

Про це повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державної служби статистики України щодо залучення інвестицій у І кварталі 2020 року.

“У січні-березні 2020 року загальні капітальні інвестиції у національну економіку держави склали лише 76,9 млрд грн. Це на 29,0% менше показника у 108,3 млрд грн за відповідний період минулого року. При цьому обсяги вкладень у сільському господарстві, мисливстві та наданні пов’язаних із ними послуг зменшилися більш ніж на третину: з 10,9 млрд грн у І кварталі 2019 року до 7,0 млрд грн у січні-березні цього року”, – зазначив Захарчук.

За його словами, зменшення інвестицій в аграрний сектор економіки на 35,3%, яке відбулося за три місяці 2020 року, – це один з найбільших спадів капіталовкладень за останні 5 років.

“Відтік інвестицій у рибному господарстві був не такий відчутний. Він склав лише 3,2% – з 6,2 млн грн торік до 6,0 млн грн у січні-березні 2020 року”, – зауважив експерт.

Найбільше зниження обсягів інвестицій в агропромисловій сфері зафіксовано в сфері лісового господарства та лісозаготівлі. Порівняно з І кварталом 2019 року капіталовкладення зменшилися на 67,1% – до 33,5 млн грн.

“Критичний спад інвестування зачепив й інші галузі національної економіки. Капітальні вкладення у мистецтво, спорт, розваги та відпочинок зменшилися на 79,8%, наукові дослідження та розробки – на 72,6%, сфера тимчасового розміщення та організації харчування – на 66,7%, а транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – на 55,4%”, – наголосив Захарчук.

Спадний тренд показали й інші основні бюджетно-формуючі галузі економіки. Зокрема, інвестиції у промисловості зменшилися на 30,7%, у будівництві – на 11,2%, у фінансовій та страховій діяльності – на 5,4%.

“Таку динаміку можна було б пов’язати з карантинними обмеженнями, які запровадив уряд через пандемію коронавірусу COVID-19”, – зазначив фахівець.

Проте, констатував експерт, спад інвестиційного забезпечення відбувся ще раніше – у 2019 році. Він є наслідком непослідовної та недосконалої інвестиційної політики держави в аграрній сфері, в якій переважають принципи залишкового виділення бюджетних коштів на інвестиційні заходи у сільському господарстві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua