Представники кількох галузей виступили проти впровадження 8,46% мита на імпортне пальне


Представники кількох галузей виступили проти впровадження 8,46% мита на імпортне пальне

Представники кількох галузей виступили проти пропозицій ПАТ “Укртатнафта”, ПАТ “Укрнафта” і АТ “Укргазвидобування” почати антисубсидіарне розслідування щодо імпорту дизельного пального і скрапленого газу, зокрема російського походження, з метою впровадження імпортного мита в розмірі 8,46% з 2020 року з подальшим підвищенням до 25,4% в 2024 році.

“Реалізація заявлених вимог призведе до монополізації ринку, руйнування стабільної системи забезпечення нафтопродуктами і неконтрольованого зростання цін на всі види пального”, – йдеться в наявному в розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна” листі до міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашка з проханням відмовити в розслідуванні.

Звернення підписали президент ОП “Укрметалургпром” Олександр Каленков, президент Української зернової асоціації Микола Горбачов, голова Федерації роботодавців транспорт Володимир Гусак.

Автори листа вказують, що їм стало відомо про ініціативу проведення антисубсидіарного розслідування групи “Приват”, єдиною метою якого, на їхню думку, є прагнення групи вкотре забезпечити монопольне становище на українському ринку пального і отримати надприбутки.

За їхніми підрахунками, загальне підвищення вартості ДП і скрапленого вуглеводневого газу складе приблизно 39 млрд грн на рік.

За оцінкою консалтингової групи “А-95”, яка наводиться в листі, в разі впровадження імпортного мита на рівні 8,46%, ціна на ДП російського походження зросте на 1570 грн за тонну, скрапленого газу – на 1240 грн за тонну.

При цьому автори листа вказують, що об’єктивні підстави для проведення антисубсидіарного розслідування відсутні, оскільки, зокрема, частка російського імпорту в споживанні ДП становила в 2019 році близько 36%, скоротившись з 42% в 2018 році, в той час як частка продукції українського походження зросла на 12%.

“Тенденція до скорочення поставок пального російського походження на ринок України зараз триває. Також фактична рентабельність виробництва дизельного пального на підприємствах АТ “Укргазвидобування” становить 70-80%, що свідчить про істотний запас українських виробників для конкуренції з імпортною продукцією і подальше нарощування внутрішнього споживання ДП без обмежень імпорту”, – йдеться в листі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua