Створено новий тип гуми з навичкою самовідновлення (відео)


Створено новий тип гуми з навичкою самовідновлення (відео)

Команда інженерів з австралійського університету Фліндерс повідомляє, що розробила нову технологію виготовлення гуми, здатної відновлюватися навіть після розриву. Матеріал регенеруються при кімнатній температурі і складається з промислових відходів, що завдає мінімальної шкоди навколишньому середовищу.

Новий матеріал складається з 50-відсоткової сірки, змішаної з невеликою кількістю рапсової олії і хімічною сполукою під назвою діциклопентадієн (DCPD). Це дозволяє створити універсальну і стійку гуму, що володіє здатністю до регенерації. Вчені відзначають, що для її виробництва використовуються тільки промислові відходи. Наприклад, DCPD – це побічний продукт переробки нафти. Додатково вказується, що після використання новий матеріал може бути легко утилізований.

У звичайних умовах нова гума не відрізняється від аналогів. Однак досить змастити прокол або розрив амінним каталізатором, як поверхня стає гнучкою, повністю відновлюючись і повертаючи собі оригінальну міцність. Весь процес регенерації відбувається протягом декількох хвилин і при кімнатній температурі. Додатково творці нової технології стверджують, що процес регенерації набагато ефективніший і міцніший за клей, а також дозволяє уникнути корозії.

“Це дослідження розкриває нову концепцію ремонту, адгезії та переробки стійкої гуми. Цікаво бачити, як основний хімічний склад цих матеріалів володіє таким широким потенціалом в переробці, клеях наступного покоління і виробництві добавок», — розповів Джастін Чокер, провідний автор дослідження.

Про плани з комерціалізації нової технології фахівці поки що не говорять.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua