За другий місяць карантину банки отримали рекордний прибуток


За другий місяць карантину банки отримали рекордний прибуток

У січні-квітні 2020 року прибуток українських банків склав 25,208 млрд грн, що на 39,2% більше, ніж роком раніше (18,115 млрд грн).

У квітні банки отримали 9,234 млрд грн прибутку.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

За даними НБУ, доходи банків за січень-квітень 2020 року склали 90,004 млрд грн, тоді як витрати – 64,796 млрд грн.

При цьому за квітень 2020 року банки збільшили відрахування в резерви на 1,301 млрд грн до 6,151 млрд грн.

Прибуток українських банків за перший місяць карантину (за березень 2020 року) скоротився до 97 млн грн.

Раніше Finance.ua повідомляв, найпопулярніші види банківських рахунків серед українців: зарплатний картковий – 50%; пенсійний картковий – 17%; картковий рахунок, відкритий з власної ініціативи – 12%; картковий для соцвиплат – 9%; поточний у гривнях – 7%; строковий депозитний – 7%; поточний в іноземній валюті – 3%; депозитний рахунок у банківських металах – 1%. У 22% українців поки що немає жодного рахунку.

Довідка Finance.ua:

  • НБУ спрогнозував пік економічної кризи в Україні. В НБУ вважають, що якщо проігнорувати ключові фактори, Україну може очікувати довгостроковий розвиток економіки. Серед них: низька продуктивність праці, навички робочої сили не відповідають вимогам роботодавців, міграція, низький рівень участі в робочій силі (в інших країнах до роботи залучають більшу кількість жінок порівняно з Україною) а також старіння і скорочення населення.
  • ПриватБанк прогнозує падіння свого прибутку в 2020 майже вдвічі. За його даними, за підсумками 2020 року він планує отримати 17,5 млрд грн прибутку, тоді як за 2019 рік прибуток становив 32,6 млрд грн (з яких 24,45 млрд грн за рішенням Кабміну має бути сплачено до держбюджету у вигляді дивідендів).

До речі, ви можете отримувати більше з вашого депозиту. Finance.ua домовився з банками, щоб ви могли отримати «Бонус до депозиту». Вигідну надбавку до відсотка можна оформити в три кроки.

Отримати бонус до депозиту 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua