У Каліфорнії реалізується великий проєкт батарей як частина енергетичного переходу штату


У Каліфорнії реалізується великий проєкт батарей як частина енергетичного переходу штату

Фінська компанія Wärtsilä розробляє і встановлює для одного з виробників зеленої енергії у Каліфорнії систему накопичення потужністю 70 МВт, підключену безпосередньо в електромережу.

Про це повідомляє пресслужба компанії Wärtsilä.

“Проєкт допоможе системному оператору CAISO (California Independent System Operator) в забезпеченні надійного електропостачання та інтеграції ВДЕ. А інвестор бачить економічну доцільність у тому, що крім оптимізації використання вітрової енергії накопичувачі дозволять брати участь у ринках допоміжних послуг, внутрішньодобовому і на добу наперед”, – ідеться в повідомленні.

Проєкт містить контейнерне рішення GridSolv та вдосконалене програмне забезпечення для управління енергією GEMS компанії Wärtsilä. Накопичувачі розташовуються безпосередньо біля вітрових турбін на діючій вітроелектростанції в Каліфорнії, енергію яких вони акумулюватимуть (на фото).

У новому проєкті встановлюються батареї з новою літій-залізо-фосфатною технологією. Наукові досягнення у хімії відкрили нові можливості і створили найкраще на сьогодні джерело живлення для пристроїв зі значним енергоспоживанням.

Використання літій-залізо-фосфатної технології робить акумулятори надійними та безпечними. Вони мають високу хімічну стійкість і не піддаються термічному витіканню – це означає, що батарея залишається холодною за більш високих температур, не загориться і не вибухне від надмірного заряджання. По-друге, такі батареї довговічні і витривалі, оскільки утримують заряд впродовж значного періоду часу, щоб потім забезпечити стабільний струм. По-третє, батареї досить легко піддаються утилізації, і за дотримання технології підприємствами, які цим займаються, є цілковито нетоксичними. У поєднанні з іншими, звичайними заходами безпеки така система накопичення є значно надійнішою.

Технологічна і бізнес-задача цього проєкту:

  • інтеграція надлишкової енергії, виробленої вітровою електростанцією;
  • максимізація дохідності й повернення інвестицій за рахунок оптимізації потоку енергії та участі у ринку допоміжних послуг;
  • можливість купувати електроенергію на ринку, коли вона дешевша, і продавати знову на ринок, коли ціна зростає.

“Виконання цих задач уможливлюється програмним забезпеченням GEMS, яке управляє ефективним накопиченням і зберіганням електроенергії та з’єднує майданчик з енергоринком Каліфорнії”, – зазначають у компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua