0 800 307 555
0 800 307 555

Банки знизять ставки за депозитами нижче ніж 10%


Банки знизять ставки за депозитами нижче ніж 10%

Падіння ставок за депозитами, яке призупинилося в період карантину, незабаром продовжиться.

Про це заявили банкіри під час круглого столу “Карантинні інвестиції: яким буде ринок депозитів до кінця 2020 року?».

“Тренд на зниження процентних ставок до кінця року триватиме. Нацбанк декларує інфляційні очікування 6,5-7%, тому ми розуміємо, що вартість грошей буде на 1-2 процентні пункти вища», – розповів голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.

При цьому розкид ставок на ринку залишається широким. “Є банки, де вже є 8-10%, десь 12-14% річних, але, думаю, в середньому буде 8-10% в спокійний період», – повідомив Михайло Власенко.

Читайте також: Що повинен зробити ФГВФО, щоб збільшити суму гарантування вкладів

«У сценарії, коли облікова ставка НБУ буде 7% вже в червні, можна очікувати зниження депозитних ставок. Але інтуїтивно в короткостроковій і середньостроковій перспективі я бачу двозначні цифри прибутковості вкладів”,-вважає директор з ринків капіталу Альфа-Банку Тетяна Попович.

Зменшення ставок буде плавним. “Ставка до кінця червня в гривні буде в середньому 11% річних, а в доларах – 1,5%», – прогнозує заступник Голови Правління Банку Форвард Андрій Прусов.

Зниження до 10% очікується до кінця літа. «Ми хочемо на кінець літа побачити середню ставку залучення на рівні 10% – максимум 11% річних. Зараз у нас максимальна ставка залучення – 12,75% за вкладами на півтора року», – розповів начальник департаменту роздрібного бізнесу Банку «Глобус» Дмитро Замотаєв.

Його банк тиждень тому вже знизив депозитні ставки, щоб активізувати кредитування фізосіб.

У ТАСкомбанку кажуть, що вже пропонують за вкладами в гривні близько 11%, в доларах – 2%.

“Думаю, що на рівні 10-11% ставки у нас будуть триматися, по долару – близько 1,5-2%, – зазначив заступник голови правління ТАСкомбанку Олег Поляк. – Все залежить від стратегії банку. Той, хто вкладає свою ліквідність в роздрібне кредитування, може собі дозволити платити більшу депозитну ставку. А ми націлені на кредитування реального бізнесу, у якого є потреба в кредитах не під 20-23%, а під 15-17%, і фондується ця потреба депозитами».

До речі, ви можете отримувати більше з вашого депозиту. Finance.ua домовився з банками, щоб ви могли отримати «Бонус до депозиту». Вигідну надбавку до відсотка можна оформити в три кроки.

Отримати бонус до депозиту 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua