Перевірки з питань зайнятості Держпраці проводитиме по-новому — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Перевірки з питань зайнятості Держпраці проводитиме по-новому

Казна та Політика
1043
На засіданні Уряду прийнято постанову, яка визначає єдиний механізм оцінювання ризиків від провадження господарської діяльності та механізм проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою України з питань праці.
Про це йдеться на сайті Мінекономрозвитку
Сфери діяльності: охорона праці, промислова безпека, гігієна праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праця, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду.
Що це дасть. Реалізація постанови сприятиме забезпеченню єдиного підходу до планування перевірок, поліпшенню якості нагляду, зменшенню кількості планових заходів Держпраці з урахуванням трьох ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання, забезпеченню прозорості діяльності посадових осіб Держпраці та прийнятих ними рішень за наслідками перевірок.
Постановою визначаються такі критерії оцінки ризиків:
  • наявність об’єктів підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки у суб’єкта господарювання;
  • наявність найманої праці у суб’єкта господарювання;
  • наявність нещасних випадків у суб’єкта господарювання;
  • спосіб видобування суб’єктом господарювання корисних копалин;
  • наявність порушень законодавства у визначених сферах.
Кількість суб’єктів господарської діяльності, які віднесені до кожного з трьох ступенів ризику: високий ступінь ризику – 82065; середній ступінь ризику – 221434; незначний ступінь ризику – 414132.

Довідка Finance.ua:

  • Державна служба України з питань праці контролюватиме дотримання трудового законодавства бізнесом за оновленим порядком. Інспектори зможуть без попереднього повідомлення о будь-якій годині доби проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця.
  • За результатами дослідження, третина опитаних підприємців не знають своїх прав при проходженні перевірок, понад 80% – готуються до перевірок через інтернет.
  • За неправильно оформленого працівника роботодавцям доведеться заплатити штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати – 141 690 гривень.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас