Банкрутство банку: хто винен і хто має платити (опитування)


Банкрутство банку: хто винен і хто має платити (опитування)

Більшість українців вважають, що винними у банкрутстві банку є його власники. Серед опитаних таких аж 63%.

Про це свідчать результати дослідження ФГВФО, представлені під час онлайн-презентації на тему «Як за два роки змінилася обізнаність про гарантування вкладів та фінансові настрої громадян».

Ще 20% опитаних думають, що банкрутство банків виникає через недостатній нагляд регулятора — Національного банку України.

Хто має платити? Значна кількість респондентів (41%) вважають, що відшкодовувати збитки вкладників, депозити яких перевищували гарантовану суму, мають власники неплатоспроможних банків. На думку 30%, нести фінансову відповідальність перед такими вкладниками має НБУ. 17% опитаних зазначили у відповіді на це питання державу, а 34% – Фонд гарантування вкладів фізосіб.

Досвід із банками. Щоб оцінити загальний досвід взаємодії з банками, респондентам запропонували відповісти на запитання, чи доводилося їм особисто або їхнім родичам чи близьким друзям потрапляти у неприємні ситуації протягом останніх 2 років.

Серед тих ситуацій, про які чули респонденти, найчастіше згадується ситуація, коли банк було ліквідовано, а кошти не повернули (8%).


Інфографіка: звіт ФГВФО

Загалом частка респондентів, які зіштовхувалися з будь-якими із запропонованих ситуацій, порівнюючи з 2017 роком, значно не змінилася і становить 24% (проти 23% у 2017 році).

До речі, ви можете отримувати більше з вашого депозиту. Finance.ua домовився з банками, щоб ви могли отримати «Бонус до депозиту». Вигідну надбавку до відсотка можна оформити в три кроки.

Отримати бонус до депозиту 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua