Юрист пояснив, чи можуть українцям заборонити виїзд за кордон на заробітки


Юрист пояснив, чи можуть українцям заборонити виїзд за кордон на заробітки

Після спадання пандемії коронавірусу багато країн Європейського Союзу знімають карантинні обмеження і запрошують українців до себе на сезонні роботи.

У відповідь уряд України висунув європейським роботодавцям ультиматум – легальне працевлаштування наших співвітчизників строком від трьох місяців з дотриманням всіх соціальних гарантій і умов праці, в іншому разі обіцяючи вкрай ускладнити українцям виїзд в ЄС.

Віталій Власюк, адвокат, керівний партнер юрфірми “єПраво”, вважає, що виїзд в інші країни українцям заборонити не можуть.

“З точки зору міжнародного права, слід застосовувати принципово інший критерій щодо мети поїздки за кордон: не “на заробітки”, а на постійне місце проживання. Так ось, особам, які мають українське громадянство, але і дозвіл на постійне місце проживання в одній з країн Європи (так звані “перміт”, “пермесо” і т.п.), не можна заборонити ні виїзд з України, ні в’їзд у відповідні країни. Власне, вони їдуть до себе додому. Водночас тим нашим співгромадянам, які працюють десь, але при цьому не мають права на постійне проживання, можна тільки поспівчувати: вони поки що платять ціну за нелегальне становище”, — пояснив Власюк.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наполягав, що зацікавлені в українських працівниках роботодавці за кордоном повинні укладати контракт не менше ніж на три місяці. Таким чином, за словами Шмигаля, уряд хоче подбати і про людей, які поїдуть заробляти гроші в Європу і отримають там цивілізовані умови, і про українців, які залишаються в Україні.
  • Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник назвав розмір зарплати, щоб українці не їхали на заробітки: “Медіанна зарплата по всіх регіонах становить 7600 гривень. Аби залишити українців удома, їм треба платити 18 тисяч гривень, з урахуванням нового курсу долара. В умовах економічної кризи зробити це неможливо”.
  • Середня місячна зарплата по Україні на початок цього року склала 9,2 тис. грн. Найбільше заробляють у Києві – 13,7 тис. грн, на другому місці Донецька область – 10 тис. грн, на третьому – Київська область – 9,7 тис. грн.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💶

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua