У Мінсоцполітики запевнили у відсутності підстав для різкого зростання бідності в Україні


У Мінсоцполітики запевнили у відсутності підстав для різкого зростання бідності в Україні

За підсумками 2020 року рівень бідності (за критерієм витрати нижче фактичного прожиткового мінімуму) в Україні зросте до 45%, що на 6,5% вище значення 2019 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.

“Впродовж останніх трьох років Україна демонструвала впевнений вихід з кризи, і мала реальні шанси досягти за рівнем бідності значення 2008 року (періоду до фінансово-економічної кризи). Рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати нижче фактичного прожиткового мінімуму) знизився з 58,6 % у 2016 році до 43,2 % у 2018 році”, – ідеться в повідомленні.

Моніторинг показників бідності за даними 9 місяців 2019 року також свідчить про позитивну динаміку щодо зниження рівня бідності в Україні.

Так, рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати нижче фактичного прожиткового мінімуму) за 9 місяців 2019 року зменшився і становив 41,4 % проти 45,0 % у відповідному періоді 2018 року.

“Разом з тим, події 2020 року, пов’язані з пандемією COVID-19, внесли свої корективи у показники соціально-економічного розвитку країни”, – додають у міністерстві.

Згідно із прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, за підсумками 2019 року рівень бідності (за критерієм витрати нижче фактичного прожиткового мінімуму) очікується на рівні 38,5 , що на 4,7 нижче значення 2018 року, а за підсумками 2020 року рівень бідності зросте до 45 , що на 6,5 вище значення 2019 року.

Довідка Finance.ua:

  • За розрахунками UNICEF, понад 6 млн людей в Україні можуть опинитися за межею бідності.
  • Як заявив Президент України Володимир Зеленський, у розрахунках UNICEF ці люди будуть отримувати 5-6 тисяч гривень, а для України мала зарплата у цих розрахунках не є бідністю.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua